בשל תרומתה לרפואה: תואר ד"ר לשם כבוד למרים אדלסון

מו"ל 'ישראל היום' קיבלה את התואר על פעילותה ההומניטרית ותרומתה לתחומי הרפואה, המחקר והחינוך.

ערוץ 7 , ב' בסיון תשע"ט

בשל תרומתה לרפואה: תואר ד"ר לשם כבוד למרים אדלסון-ערוץ 7
ד"ר לשם כבוד
צילום: קוקו-ישראל היום

אוניברסיטת בר־אילן העניקה אתמול (שלישי) תואר ד"ר לשם כבוד לשורה של אישים מעוררי השראה שתרמו לחברה הישראלית.

ברשימת מקבלי התואר: מו"ל 'ישראל היום' ד"ר מרים אדלסון, צמד היוצרים ישראל גוטסדינר ובני רוזנבאום הידועים גם כ"צמד רעים" והרמטכ"ל לשעבר רא"ל (מיל') גדי איזנקוט.

הטקס החגיגי התקיים באוניברסיטת בר־אילן בהשתתפות מאות אורחים, בהם שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן.

ד"ר אדלסון, שקיבלה תואר לשם כבוד על פעילותה ההומניטרית ותרומתה לתחומי הרפואה, המחקר והחינוך, אמרה בטקס: "תודה רבה לכם מכל הלב. אני מתרגשת לדבר בשם מקבלי תואר הכבוד. כל האנשים המופלאים הללו הם מובילים בתחומם, כולם מייצגים את מה שיפה בישראל, ביהדות ובציונות".

ד"ר אדלסון הוסיפה "הם מייצגים ערך של חופש - החופש של העם היהודי להיבנות בארצו, החופש שלא לפחד". לדבריה, "אני מרגישה בת מזל על כך שנבחרתי לדבר בשם כל כך הרבה מקבלי תואר בעלי הישגים רבים - אותם נשים וגברים יוצאי דופן שהצטיינו בתחומם, אם זה בביטחון, בהתיישבות, באמנות, בעסקים ובפילנתרופיה.

''אותם נשים וגברים יוצאי דופן מייצגים את הטוב שבישראל, ביהדות ובציונות. את מה שהם מייצגים ניתן לסכם בערך אחד, ערך שהוביל גם את עבודתי ואת חיי: חופש. החופש של העם היהודי לבנות ולשגשג במולדת ההיסטורית שלו. החופש שמגיע עם ההתגברות על המגבלות הפיזיות. חופש מפחד, מחוסר ביטחון, החופש למסחר, ליצירתיות, להעשרת כולנו".

באופן אישי יותר הוסיפה ד"ר אדלסון: "נולדתי כאן בישראל, צברית, להורים שאיבדו את רוב בני משפחתם בשואה. גיליתי כוחות שחרור ועצמאות פה במדינה היהודית שהוקמה מחדש. גידלו אותי לחשוב באופן עצמאי ולפעול לפי זה. לפעול על פי הדברים שאני מאמינה בהם, אפילו אם פירוש הדבר הוא לעמוד לבדי".