"הרב אחיעד היה נכס רציני"

שכני משפחת אטינגר מספרים על צניעותו וענוותנותו של הרב אחיעד הי"ד: "ראיתי אותו - ראיתי את איגרת הרמב"ן מהלכת".

ערוץ 7 , ג' בסיון תשע"ט

שכניהם וחבריהם של בני משפחת אטינגר מספרים על צניעותו וענוותנותו של הרב אחיעד הי"ד שנרצח בפיגוע ירי בשומרון.

מפעל חייו של הרב אטינגר היה ישיבת 'עז ואמונה' בדרום תל אביב, ישיבה ששמה לה למטרה להציל ו''לייהד'' את העיר הנכבשת על ידי מסתננים ושוהים בלתי חוקיים.

מזה שנים רבות מזניחה ממשלת ישראל את שכונת נווה שאנן בתל אביב, והמסתננים שזיהו את נקודת התורפה ממלאים אותה ודוחקים את רגליהם של תושבי המקום הוותיקים. בתוך המצב הקשה והעגום הזה בחר הרב אטינגר להוסיף קדושה ולהביא את אור התורה לכל פינה באזור.

ישיבת 'עז ואמונה' אכן מצליחה לקיים את חזונו של הרב אטינגר: הישיבה מחזקת ומשקמת את השכונה ואת תושביה היהודים באמצעות פעילויות בנושאי יהדות, מזרימה דם חדש בעורקי השכונה המבוגרת, ומשיבה לה אט-אט את הצביון היהודי והרוחני. בעקבות הישיבה מגיעים לאיזור זוגות צעירים ורעיון יהוד האזור קורם גם הוא עור ובתים.

כיום נמצא מפעל חייו של הרב אטינגר הי"ד בסכנה. הישיבה זקוקה לתמיכה על מנת שתוכל להמשיך בפעילותה החשובה. מוסדות בני דוד כבר נרתמו ליצירת קבוצה גדולה ומשמעותית שתצטרף לישיבה בשנה הקרובה, וכעת זקוקה הישיבה לתרומות שיאפשרו את המשך פעילותה.

ביומיים הקרובים כולנו מתגייסים למען הישיבה וזהו הרגע שלנו כחברה להסתער על המטרה למען עם ישראל כפי שהסתער הרב אטינגר בגופו ממש, כי את המנגינה הזאת אסור להפסיק.

בואו להסתער איתנו על דרום תל אביב