צור גולדין בועידת ערוץ 7

צור גולדין, אחיו של קצין צה"ל הדר הי"ד שגופתו מוחזקת הידי חמאס בעזה, הגיע הערב (רביעי) לעמדת השידור של ערוץ 7 במלון 'קינג דיוויד'.

הוא סיפר על התנהלות המשפחה אל מול הגורמים והרשויות. "אנחנו נמצאים אחרי חמש שנים של התבוננות מהצד ורואים איך עוד ועוד הזדמנויות מתפספסות. אנחנו כבר לא תמימים בבית ומבינים את החומר האנושי, האינטרסים והשיקולים והיום אנחנו נמצאים במקום יותר מפוכח. הפכנו למטה אסטרטגי, שמבין מה הדינמיקה הבינלאומית ואיזה הזדמנויות אפשר להשיג ומה הדינמיקה האזורית כלפי עזה ואיך ניתן לייצר משוואה חדשה".

לדבריו, ישראל לא עשתה את כל המאמצים כדי להשיב את הגופות. "אני חושב שלא מוצה הכל. היום מבינים שהדרך והמדיניות שהשתמשנו בה עד עכשיו כושלת. העקרונות הרווחים מצד חמאס זה הנחלת פחד והרתעה. צריך להשתמש בשיטות חדשות, היום יש לכך בשלות יותר מכל זמן אחר כי יש מגעים לעסקת מאה. צריך לייצר תנאי לכל עסקה מדינית או הומניטרית להשיב את הבנים הביתה".

"המאבק שלנו הוא מאבק על התודעה. צריך לחזור אל ערך הרעות ולהבין שאם לא נייצר את האחדות הזאת - אין הצדקה לקיומנו ואנחנו לא יכולים להתקדם הלאה", מוסיף גולדין.

הוא גם טוען כי "האתגר של עזה הוא לא בעיה, אלא מפתח לפתרון אזורי שיכול להביא שקט לדרום. השאלה היא איך ממשלת ישראל וראש הממשלה יתנהלו מול חמאס. האם אנחנו נקבע את השפה? אם נפסיק לתת להם כסף קטארי או שנצליח לקחת את הדברים האלה ונאמר - אם אתם רוצים תנאים לאסירים ושיקום הומניטרי - תחזירו לנו את השבויים והנעדרים".

"אני חושב שהגורמים במערכת בכל הדרגים נמצאים בתהליך התפכחות והשאלה היא למי יהיה אומץ להניע את זה", מסכם צור גולדין.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו