ח"כ בן דהן: המתקפות על סמוטריץ' לא היו ראויות אלירן אהרון

סגן שר הביטחון, ח"כ אלי בן דהן, הגיב בעמדת השידור בועידת ערוץ 7 שנערכה במלון קינג דיוויד בבירה, למינויו של ח"כ אמיר אוחנה לתפקיד שר המשפטים.

"אני ודאי מברך את אמיר אוחנה ומקווה שיצליח בתפקידו שהוא אחד החשובים בממשלה. אני מזכיר לכולם שהתפקיד הזה שייך לציונות הדתית ואנחנו תבענו מראש הממשלה לקבל אותו. חבל מאוד שזה לא קרה", אמר בן דהן.

הוא נשאל אם במהלך זה מזלזל ראש הממשלה במפלגת הציונות הדתית. "אני לא יודע מה השיקולים שלו. היה מן הראוי, שאם כבר ממנים שר חדש, למנות מישהו מהציונות הדתית. בצלאל סמוטריץ' בהחלט ראוי לתפקיד הזה", ענה סגן השר.

לדבריו, אין שום מקום לגנות את דברי ח"כ סמוטריץ' בישיבת מרכז הרב, אלא להבין אותם באופן הנכון ולתמוך בהם. "אני חושב שכל יהודי מאמין שותף לחזון הזה. כל יום אנחנו אומרים 'השיבה שופטנו כבראשונה ויועצנו כבתחילה'. אני ממש לא שותף לעליהום עליו. אני חושב שלקחו משפט או אמירה שהציבה חזון שאיננו תכנית פעולה. להפוך את זה רק כדי ללעוג עליו, לא היה ראוי".

בן דהן מאמין שהדברים לא באמת גרמו נזק אלקטורלי. "קשה להעריך אם נגרם נזק, אני מאוד מקווה שלא. ציבור הבוחרים שלנו מספיק אינטליגנטי לדעת שאף אחד לא התכוון שמחר בבוקר הולכת להיות כאן מדינת הלכה. כל אחד יודע שבצלאל דיבר על חזון לשנים רבות קדימה".

הוא מודה שמיקומו ברשימת המפלגה הבאה טרם נסגר. "אני לא אהיה בליכוד אלא ברשימת איחוד מפלגות הימין, אינני יודע באיזה מקום. אני מאמין שהדברים ייסגרו בשבועות הקרובים. אנחנו מדברים על רצון לאחד את כל מפלגות הימין ללכת תחת מטריה אחת גדולה".

סגן השר נשאל מי צריך לעמוד בראש רשימה מאוחדת של הציונות הדתית וענה, "צריך לנהל דיון על מי יעמוד בראש המפלגה המאוחדת. יש צורך לשבת יחד כל ראשי המפלגות מי הדמות שתמשוך הכי הרבה מצביעים ולאפשר לאותה דמות להוביל".

לשאלה האם גם מפלגת זהות יכולה להיכנס תחת מטריה של מפלגת ימין מאוחדת מטעם הציונות הדתית ענה בן דהן, "לגבי משה פייגלין זו שאלה מאוד לא פשוטה. צריך לשבת איתו ולתת את הדעת על כך. בקמפיין הקודם נאמרו על ידו אמירות שלא בדיוק מחברות אותו לימין. אני לא פוסל אף אחד, צריך לנהל עם כולם משא ומתן אבל לראות מי מתאים ומי יכול להיכנס תחת המטרייה הזאת".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו