ח"כ מוטי יוגב: "רק הרב פרץ יעמוד בראש הבית היהודי" אלירן אהרון

ח"כ מוטי יוגב מצהיר כי בבחירות הבאות, גם אם יהיו איחודים בציונות הדתית, בראשות הרשימה צריך לעמוד ח"כ הרב רפי פרץ.

בראיון בעמדת השידור בועידת ערוץ 7 שנערכה במלון קינג דיוויד בבירה אמר יוגב, "הרב רפי פרץ צריך לעמוד בראש ואין על כך שאלה בכלל. זו מפלגה ציונית-דתית ועם כל הערכתי לאיילת שקד הוא נבחר והוא זה שצריך להיות במקום הראשון".

הוא נשאל מה יקרה אם מועמד אחר שירוץ במפלגה, יהיה פופולרי באופן משמעותי יותר וייתכן שיוכל להגדיל את כוחה של המפלגה. יוגב אמר בתגובה, "אנחנו לא מכונת מנדטים, אנחנו מפלגה אידיאולוגית. נאחד את מירב הכוחות בציונות הדתית שנפשם נקעה מפיצולים כמו זה שעשו נפתלי בנט ואיילת שקד. לא אנחנו אלה שהתפצלנו. הבית היהודי תהיה היסוד ומנהיגה יהיה יושב הראש".

עם זאת הוא לא פוסל אף שותפה על הסף. "אני מוכרח לומר שעם איילת שקד יש רבים שמעריכים ומוקירים. הצעד שעשה נפתלי בנט, שנטש את המפלגה ולקח את כספה ואמירה שהוא אינו מחויב לערכי הציונות הדתית ולאנשיה, לא בהכרח מקדם אותו בעניין הזה".

ומה צריך להיות הבסיס של המפלגה לדעתו? "הבית היהודי נכנס עכשיו לתהליך של מרכז לפי החוקה שלה, שאני קראתי לה דיקטטורית כי היא נתנה את כל הסמכות ליו"ר, דברים שנעשו בעבר על ידי נפתלי בנט. אנחנו נחליט במרכז לקבע את הרשימה הנוכחית כפי שקורה בכל יתר המפלגות, שעושות 'קופי-פייסט' לרשימה הקיימת. אחר כך נבנה את הלבנה החזקה של הבית היהודי".

"יש רצון מצד הרב רפי פרץ לקבע את הרשימה ולאחר מכן עם העוצמה של הבית היהודי ועם רבים שרוצים לחזור לבית היהודי נבוא בדברים. בצלאל סמוטריץ' הוא השותף הטבעי שלנו ואיתו היינו בשנים האחרונות. נבוא בדברים גם עם עוצמה לישראל שהיו איתנו בעת הזאת. נבוא בדברים עם כל מי שרוצה להיות שותף אלינו", הוא מוסיף.

לדבריו, "הבית היהודי יבנה את עצמו. אני מקווה שבהתחזקות נוספת נזכה ליותר מחמישה מנדטים ונשוחח עם כל מי שרוצה למקסם את כוחה של הציונות הדתית ונהיה גורם משפיע יותר בממשלה הבאה".

ח"כ יוגב מצליח לגלות הבנה מפתיעה למהלך של ראש הממשלה למנות את ח"כ אמיר אוחנה לתפקיד שר המשפטים.

"בדרישות ובבקשות היה מדובר שהרב רפי פרץ יקבל את תיק החינוך ובצלאל סמוטריץ' את תיק המשפטים. אנחנו בממשלה זמנית ובמדינה בהפסקה או בהפרעה. הרבה מאוד דברים חשובים מתנהלים כאילו אין מדינה. כנראה שבמצב הזה זו זכותו של ראש הממשלה. בצלאל סמוטריץ' הוא אחד מהמשפטנים וחברי הכנסת היותר מבריקים. אני מקווה שבמינוי הקבוע נוכל להגדיל את השפעתנו ואז הרב רפי פרץ יהיה שר החינוך ובצלאל סמוטריץ' שר המשפטים", מסכם יוגב.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו