הקרב על הלגיטימיות
ברלנד יערוך היום עצרת במערת המכפלה

מנהיג קהילת שובו בנים צפוי לקיים הערב עצרת גדולה במערת המכפלה. המרכז הישראלי לנפגעי כתות וגורמים נוספים מתנגדים לקיום העצרת.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ג' בסיון תשע"ט

הרב ברלנד
הרב ברלנד
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

הרב אליעזר ברלנד יערוך הערב (חמישי) 'עצרת מתן תורה' במערת המכפלה בחברון יחד עם קהילתו, קהילת 'שובו בנים'.

רחל ליכטנשטיין, מנכ"לית המרכז הישראלי לנפגעי כתות, שיגרה לגורמים שונים בקריית ארבע בו היא מבקשת מהם "עשו כל מאמץ שהופעתו של ברלנד במקום לא תשנה".

ליכטנשטיין כתבה: "ביום חמישי...מתעתד שוב להגיע למערת המכפלה, 'הרב' אליעזר ברלנד, מנהיג כת 'שובו בנים', שהורשע בעבירות מין ואלימות, ושבין היתר גם פגע בנשים ובקטינות", נכתב, "ברלנד אמור להגיע לא כיחיד אלא להופעה רבת רושם ל'עצרת מתן תורה' אותה הוא מפרסם, ומזמין לשם את הציבור הרחב. את המידע על ברלנד והכת אותה הוא מנהיג הנכם מכירים ויודעים ולא צריך להוסיף.

לפי עמדתנו, המרכז הישראלי לנפגעי כתות, לאור היכרותנו עם קבוצה זו בעקבות עדויות רבות שהגיעו אלינו, 'שובו בנים' היא כת במסווה של קהילה לבעלי תשובה. מדובר בכת פוגענית שברלנד ממשיך להנהיג גם כיום לאחר ששוחרר מכלאו. גם כיום אנחנו ממשיכים לקבל פניות של יחידים ומשפחות שנהרסות ומתפרקות וחוות פגיעה נפשית וכלכלית מהתנהלותו של ברלנד".

היא הוסיפה, "כארגון אשר עוסק בתמיכה ובפעילות בנוגע לזיהוי והתרעה מקבוצות כיתתיות בעייתיות בכל מגזרי האוכלוסייה, ואשר שם לפניו כמטרה לסייע לנפגעי כתות ולהעלות מודעות לכתות הרסניות, אנו מוטרדים מאוד מהלגיטימציה שברלנד עלול לקבל מהופעה במקום ציבורי, ואפילו רק משתיקת המנהיגים המקומיים".

כאמור, ליכטנשטיין ביקשה לעשות כל מאמץ על מנת שהוא לא יוכל להופיע במערת המכפלה הערב.