האיש המצחיק בעולם מנחם את משפחת ריבלין קרן דניאלי

ד״ר האנטר פאץ׳ אדמס הידוע בכינויו 'פאץ׳ אדמס' ספד אתמול (רביעי) לרעיית נשיא המדינה נחמה ריבלין ז״ל שנפטרה בגיל 73.

אדמס סיפר על הרושם העז שהשאירה עליו ריבלין, על השיח העמוק והכנה שהצליח לקיים עמה וביקש לחזק את הנשיא ראובן ריבלין בשעה קשה זו ואת העם כולו בישראל.

ד"ר פאץ' אדמס, מחלוצי הליצנות הרפואית בעולם ומי שנודע בזכות הסרט ההוליוודי על שמו, בו השחקן המנוח, רובין וויליאמס, מגלם את דמותו קיבל לפני כשנתיים פרס על מפעל חיים לשנת 2017 מטעם ׳קרן דניאלי׳ כהוקרה על מפעל חייו לקידום 'רפואה עם לב' ויחסו יוצא הדופן אל חולים בכל רחבי העולם.

את הפרס העניק לאדמס הנשיא רובי ריבלין וגם רעיית הנשיא נחמה ז״ל השתתפה בטקס עצמו. לאחריו הוזמן אדמס לבית הנשיא לארוחה משותפת עם הנשיא ורעייתו.

״ברשותי תמונה של שנינו מחובקים, וניתן לראות ניצוץ מרגש בעיניה... אני זוכר שהמפגש ביננו היה מפגש של אהבה ושלום״, אמר אדמס בדבריו המוקלטים.

את ההודעה הוא חתם באחת מסונטות האהבה של פבלו נרודה:

״חיו בהיעדרי כמו בתוך בית

ההיעדר הינו בית גדול מימדים

שיאפשר לך לעבור בתוך קירותיו

ולתלות תמונותיך באוויר העומד

ההיעדר הינו בית כל כך שקוף

שאני חסר החיים, אראה את חייכם דרכו

ואם יקירי, תהיה נתון בסבל, אני אמות בשנית״.

״פרס דניאלי- רפואה עם לב״ מוענק בכל שנה ל-12 אנשי צוות רפואי, בכל שנה מתחום רפואי אחר. השנה, יינתן הפרס לרופאי משפחה המצטיינים בטיפולם המסור לחולים ולבני משפחותיהם. הפרס מוענק לזכרה של דניאלי זוננפלד ז"ל, מתנדבת במחלקה האונקולוגית בביה"ח שניידר שנהרגה בתאונת דרכים בדרכה הביתה בסוף יום התנדבות, בהיותה בת 20.