עשור לישיבת אמי''ת אלירז בפתח תקווה

מרים פרץ: כשאני רואה אתכם אני רואה את פני החברה הישראלית. זו החברה שאני רוצה לחיות בה - כולנו אחים.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ד' בסיון תשע"ט

500 בני אדם השתתפו בחגיגות העשור להקמת ישיבת אמי"ת אלירז בפתח תקווה, לזכרו של רס"ן אלירז פרץ הי"ד.

בטקס המרגש לקחו חלק אימו של אלירז, כלת פרס ישראל מרים פרץ, אלמנתו של אלירז - שלומית וילדיהם, ח"כ הרב רפי פרץ, ראש העיר פתח תקווה רמי גרינברג ומנכ"ל רשת אמי"ת ד''ר אמנון אלדר.

הערב נפתח בקבלת פנים חמה של תלמידי הישיבה לכל באי הכנס, ובפגישות מחזור מרגשות בהן נפגשו הבוגרים עם החברים והמורים שליוו אותם בשנות הלימודים בישיבה התיכונית.

הבוגרים והאורחים הרבים נהנו מתערוכת יצירות אומנות של תלמידי הישיבה ומתצוגת התכניות המגוונות הפועלות בבית החינוך: תכניות פדגוגיות חדשניות ופעילויות חברתיות מגוונות כגון ליגת רכיבה על אופניים ומבצעי התנדבות ותרומה לקהילה.

בשיאו של הערב נהנו העורכים מהפקת תאטרון של תלמידי הישיבה אשר בליווי מקהלת הישיבה העלו עיבוד עכשווי למחזמר קזבלן, הנוגע בסוגיות בוערות של אינטגרציה והכלת 'כלל ישראל' במגזר הדתי לאומי. ההופעה לוותה בתשואות והתפעלות רבה מקהל הנוכחים.

בין הנוכחים בקהל היתה קבוצה גדולה של דיירי בית האבות רקנטי של יהדות סלוניקי בפתח תקווה. הקשישים שומרים על קשר חם עם הישיבה ומתקיימו פעילות משותפות עם התלמידים.

מרים פרץ אמרה באירוע כי "ישיבת אמי"ת אלירז היא סמל ודוגמא לחברה כולה באחדות וליכוד העם. כשאני רואה אתכם אני רואה את פני החברה הישראלית. זו החברה שאני רוצה לחיות בה- בה כולנו אחים".

הרב רפי פרץ אמר '"עומדות היו רגלינו בשערייך ירושלים, ירושלים הבנויה כעיר שחוברה לה יחדיו'- על זה אומר המדרש זוהי עיר שעושה כל ישראל חברים. זה נפלא לראות בית חינוך המחבק את כל גווני הציבור שלנו ואומר לכולם - ליבנו לירושלים".

הרב יאיר שטבון, ראש ישיבת אמי"ת אלירז, אמר "אנו נרגשים לפתוח את העשור השני לישיבת אמי"ת אלירז פ"ת, ישיבה המחנכת דורות של תלמידים לאור דמותו רס"ן אלירז פרץ - לחיים של מעורבות חברתית, מנהיגות אישית ומסירות לעם ולמולדת.

"אלירז רצה את כולם ביחד, את כל חלקי העם. ובית הספר הזה ישיבת אמי"ת אלירז הוא בית לכלל ישראל- לא בדיעבד אלא לכתחילה. ערך "כלל ישראל" לא כסיסמא אלא כדרך חיים", הוסיף שטבון.