ממשיכים בגאולת חברון מכוחן של נשות בית הדסה

ארבע משפחות ראשונות כבר קנו דירה בבית השלום בחברון.

בשיתוף עמותת ''הרחיבי'' , ד' בסיון תשע"ט

שבוע מלאו ארבע שנים לפטירת הרב משה לוינגר זצ"ל, פורץ הדרך להתיישבות בחברון, יהודה ושומרון.

האזכרה התקיימה ברחבת בית השלום בקריית ארבע-חברון ועמדה בסימן 40 שנה להתיישבות הנשים בבית הדסה, מעשה אשר פתח את הדרך להתיישבות יהודים בתוככי חברון.

רוחן ועוצמתן של נשות החיל אשר פרצו את הדרך להתיישבות כנגד כל הסיכויים, מציבה עבור הדורות הבאים את הרצון והכוחות להמשיך בגאולת חברון בפרט וארץ ישראל בכלל. את הערב ארגנה והפיקה עמותת "הרחיבי מקום אהלך" אשר עוסקת בגאולת בתים בחברון.

ארבע משפחות ראשונות כבר קנו דירה בבית השלום בחברון - לחצו כאן לאתר הפרוייקט.

הרב דב ליאור דיבר באזכרה על החלוצים שבאו להתיישב בהשראתו של הרב לוינגר, אשר פיעמה בו רוח הגבורה וזקיפות הקומה הלאומית הנובעת מתוך עומק האמונה שעם ישראל חוזר לארצו. הרב אמר "אנחנו צריכים לעשות את הכל כדי לגאול את הארץ וליישב אותה".

הרב אליעזר ולדמן, ראש ישיבת ניר בקרית ארבע חברון, ידידו הקרוב של הרב לוינגר זצ"ל עוד מימי לימודיהם אצל הרב צבי יהודה הכהן קוק זצ"ל בישיבת מרכז הרב, סיפר כי "כניסת הנשים לבית הדסה היתה מהפיכה משמעותית ביותר". בכך הן ביטאו את האמירה "כי כל חלקי ארץ ישראל, חדשים ועתיקים, הכל שייך לעם ישראל".

סגנית שר החוץ, ח"כ ציפי חוטובלי, אמרה כי היא מקווה "שתקום ממשלה שתאמין שלעם ישראל יש זכות על כל חלק וחלק מהארץ, ושממשלות ישראל לא ידונו יותר בשאלת חלוקת הארץ, אלא ידונו רק איפה עוד אפשר לבנות".

אליהו ליבמן, ראש המועצה המקומית קרית ארבע חברון, אשר כילד קטן שהה עם משפחתו בבית הדסה קרא לציבור לקום ולהמשיך לפעול: "אנחנו צריכים לקחת את עצמנו וליישב את כל ארץ ישראל".

לקראת סיומו של הערב סיפרה הרבנית מרים לוינגר מעט מהחוויות וההתמודדויות אותן חוותה יחד עם חברותיה בבית הדסה. "במציאות הקשה של בית הדסה הילדים אף פעם לא אמרו 'אמא בואי נלך הביתה', הם מאד הזדהו עם המאמץ של המבוגרים, כי אני אומרת לכם, אם הם היו בוכים ומתלוננים אני לא יודעת אם היה לי כח להישאר שמה אבל זה שהם היו כל כך התלהבו זה מאד עזר לנו".

משתתפי האירוע ביקרו בדירה הראשונה בבית השלום אשר שופצה ועומדת למכירה. המנחה, שלמה לוינגר, ציטט ממילותיו של הסופר ש"י עגנון אשר כתב לרב משה לוינגר בתחילת התיישבות בחברון, לפני 51 שנה: "עתידים הדורות לכתוב בספר שהחזרת בנים לעיר אבותיהם והרחבת את גבול ישראל ופתחת פתח לבאים...".

ארבע משפחות ראשונות כבר קנו דירה בבית השלום בחברון - לחצו כאן לאתר הפרוייקט.