הטענה נכונה יכולה להאריך את חיי הסוללה
הטענה נכונה יכולה להאריך את חיי הסוללהצילום: iStock

המכשירים הסלולריים אולי אפשרו לנו להיות זמינים וניידים, אבל הם גם מכריחים אותנו לחפש בכל רגע שקע הטענה. אבל ייתכן שאם תשמרו על כמה כללים בסיסיים בהטענת הסוללה, תוכלו להאריך את חייה לעוד כמה שעות טובות.

להיזהר מחימום המכשיר

בדיוק כמו הגוף שלנו, גם הסוללה שלכם לא אוהבת כשחם או קר מדי. טמפרטורה של מעל 35 מעלות או מתחת לאפס, עלולה לגרום לסוללת הליתיום במכשיר שלכם להתרוקן במהירות, ולקצר את חייה. להגיע לקור מתחת לאפס מעלות אולי נדיר בארץ, אבל השארת הסלולרי על הדשבורד ברכב במהלך הנסיעה, יכולה לחמם אותו בקיץ ל40 מעלות בקלות. אז תשיגו למכשיר שלכם מיקום נוח ליד המזגן.

להישאר בטווח האמצע

המרדף אחרי אחוזי הסוללה אף פעם לא נגמר
המרדף אחרי אחוזי הסוללה אף פעם לא נגמרצילום: iStock

אחד המיתוסים הנפוצים בהטענת הסוללה טוען שכל הטענה צריכה להיות מאפס עד למאה, ככה שצריך להשתמש בסלולרי עד שהוא נכבה מחוסר סוללה, ורק אז להטעין אותו עד למאה אחוז. למעשה, מדובר במיתוס שהיה אולי מתאים לסוללות שהיו לפני עשור, וכיום נראה שזו אחת הדרכים הבטוחות להרוס את הסוללה.

בלי להיכנס להסברים מסובכים על מבנה הסוללה, אפשר לומר שאורח החיים הבריא ביותר לסוללה הוא להישאר כמה שיותר בגבולות האמצע. שימוש במכשיר עם 15% בסוללה ומטה, או הטענה מלאה של המכשיר עד ל100% עלולים לפגוע בסוללה לטווח הארוך. דרך ההטענה המומלצת היא פשוט להטעין את המכשיר הטענות קצרות בכל הזדמנות ולהקפיד שהסוללה לא תרד מתחת ל15%.

להטעין את הסלולרי לאורך כל הלילה?

ועכשיו אפשר ללכת לישון
ועכשיו אפשר ללכת לישוןצילום: iStock

אחת השאלות הנפוצות בהטענת סלולרי היא האם יש בעיה להטעין אותו לאורך כל הלילה. הבעיה העיקרית בהטענה כזו, היא שהסוללה תמשיך להיטען מספר שעות גם לאחר שתגיע להטענה מלאה. השארת הסוללה מספר שעות במתח גבוה עלולה לפגוע בה לטווח הארוך, ולגרום לה להיגמר במהירות.

מצד שני, רוב המכשירים כיום מתוכנתים להפסיק את ההטענה כאשר הסוללה מתמלאת, ככה שהטענת המכשיר לאורך הלילה לא כל כך מזיקה. ככה שמי שיודע שאם לא יטעין את הסוללה לפני השינה, עלול להשתמש במכשיר עד אחוזי הסוללה האחרונים, כבר עדיף שיטעין בלילה.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!