"ערך כבוד האדם הפך לסממן של הנבחרת"

רגע לפני משחקה מול נבחרת פולין במסגרת מוקדמות יורו 2020, ביקרו שחקני נבחרת הכדורגל של ישראל באנדרטה לזכר לוחמי גטו ורשה

נרי וייס - ערוץ 7 , ז' בסיון תשע"ט

שחקני נבחרת ישראל
שחקני נבחרת ישראל
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

"אנחנו כאן כדי להוכיח שאפשר אחרת. כדי להבטיח שנילחם תמיד על עקרונות הסובלנות, השוויון והכבוד לאחר. אנחנו כאן כנבחרת ישראל, וזה ניצחון ענק עבורנו", כך אמר יו"ר ההתאחדות לכדורגל שינו זוארץ בטקס זיכרון שערכה הנבחרת הישראלית באנדרטה לזכר לוחמי גטו ורשה בפולין.

הנבחרת הישראלית שתעלה הערב על כר הדשא בפולין למשחק במסגרת מוקדמות יורו 2020 מול הנבחרת המקומית העדיפה, ניצלה את הזמן שבין הניצחון הגדול ביום שישי האחרון בלטביה למשחק הקשה מול הפולנים כדי לזכור מה מייחד אותם בין כל הנבחרות בעולם.

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, שינו זוארץ, נאם באנדרטה לזכר לוחמי גטו ורשה כשאמר: "באתר הזכרון הייחודי הזה, המסמל את הגבורה של כי מי שניסו במאמץ נואש, חסר סיכוי, להשיב מלחמה כנגד נציגי הרוע עלי אדמות, אין גאה ממני כיו"ר ההתאחדות להיות כאן עם נבחרת ישראל. העבר המדמם פוגש כאן היום נבחרת לאומית של מדינת ישראל המורכבת משחקנים יהודים וערבים, מונהגת בגאווה על ידי קפטן צ'רקסי, ומודרכת על ידי צוות אוסטרי-ישראלי. נבחרת שערך כבוד האדם, השוויון, המאבק בגזענות והאמונה בניצחון הפכו לסממנים המרכזיים שלה".

"אנחנו כאן כדי לכבד את זכר הנספים ולזכור מהם הערכים שיבטיחו שכולנו נצא מנצחים, על המגרש ומחוצה לו. אנחנו כאן כדי להוכיח שאפשר אחרת. כדי להבטיח שנילחם תמיד על עקרונות הסובלנות, השוויון והכבוד לאחר. אנחנו כאן כנבחרת ישראל, וזה ניצחון ענק עבורנו".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il