קלנר: פסטיבל שכולו הסתה

למעלה מחמישים נכי צה"ל פנו הבוקר (שני) לראש עיריית חיפה עינת קאליש רותם ושרת התרבות מירי רגב בדרישה לבטל את הופעתו של הזמר הקיצוני תאמר נאפר באולם השייך וממומן על ידי עיריית חיפה.

חותמי המכתב, החברים בפורום נכי צה"ל למען ביטחון ישראל המלווה על ידי תנועת "אם תרצו", ציינו במכתבם, "תאמר נפאר הוא זמר קיצוני, לאומני ומסית הידוע במסרים האנטי-ציוניים והאנטי-ישראלים שלו. לפני פחות מחודשיים תועד נפאר במהלך הופעה בארצות הברית אומר 'אני לא יכול להיות אנטישמי לבד, בואו ננסה יחד'".

"בעקבות הדברים פרסם בכיר באוניברסיטה, פרופ' קווין גוסקיויץ, הודעת גינוי רשמית לאירוע ובהמשך חבר הקונגרס המקומי דרש לפתוח בחקירה בנושא", ציינו עוד.

בפורום מציינים היום, "על פי המידע שהגיע לידנו הפסטיבל ממומן על ידי עיריית חיפה. מימון בתקציב עירוני של זמר שמסריו העיקרים הם שנאה, בדלנות ואנטישמיות היא יריקה בציבור תושבי העיר חיפה. במקום שעיריית חיפה יקדמו מסרים של פיוס, דו-קיום, והבנה, בחרתם להזמין לפסטיבל להקה שמקדמת שיח של שנאה, הסתה, קריאות להשתמטות וסרבנות, כינוי מדינת ישראל כ"נאצית" ותמיכה בתנועת החרם, דבר שנגדו מן הסתם יש קונצנזוס בקרב תושבי העיר ונציגי התושבים במועצת העיר".

יו"ר הפורום לירן ברוך, לוחם בצנחנים שאיבד את עינו במחנה קלנדיה בשנת 2002, הדגיש, "אנו סומכים ובטוחים שבמידה והדבר חשוב ישנם להקות דוברות ערבית אשר מאמינות בשותפות גורל עם מדינת ישראל ואזרחיה ובמידת הצורך נשמח לעזור במציאת להקה שכזו. אנו דורשים שהופעתו של זמר קיצוני זה תבוטל לאלתר".

ח"כ אריאל קלנר (הליכוד) פנה גם הוא לראש עיריית חיפה בדרישה לבטל את האירוע: "מתן במה לתמאר נאפר ולגורמי קיצון והסתה הדומים לו, יוביל לליבוי הסתה ושנאה. עמדתי כי תרבות ערבית ותרבות בכלל חשובה מאוד, אבל אין זה המקרה כאן, במקרה הנ"ל זו לא תרבות אלא פוליטיקה של שנאה והסתה".

"אציין שבית הגפן חוזר ושונה בדרך ההסתה והשנאה דרך כנסים של רגא זעתרה, סירוב מתמשך להניף דגל ישראל למרות החוק המחייב, הצגה של מחבל שחוסל על ידי ישראל וכן הרצאה של פעיל החרם רמי יונס. אני קורא לכם שלא לממן אירוע זה. אל לנו להשתתף בתקצוב אירועים המופנים כנגד מדינת
ישראל ואזרחיה, תתכבד הרשות הפלסטינית ותנועת החרם ויממנו אירועים מסוג זה", הוסיף קלנר.