המערכה הכלכלית נגד ה-BDS נחשפת

30 חשבונות גיוס כספים של ארגוני BDS מרכזיים נסגרו בשנתיים האחרונות הודות לחשיפת קשרי הטרור שלהם על ידי המשרד לנושאים אסטרטגיים

תגיות: BDS גלעד ארדן
ניצן קידר - ערוץ 7 , ז' בסיון תשע"ט

השר גלעד ארדן
השר גלעד ארדן
צילום: פלאש 90

לפני חודשים ספורים פרסם המשרד לנושאים אסטרטגיים את דו"ח "מחבלים בחליפות", אשר חשף קשרים עמוקים בין ארגוני ופעילי ה-BDS, הרואים ומציגים עצמם כ"פעילי זכויות אדם", לבין ארגוני טרור מוכרזים, לרבות חמאס והחזית העממית לשחרור פלסטין.

הדו"ח והמידע שבו הועברו בשנתיים האחרונות לגורמים מדיניים ופיננסיים ברחבי העולם וכתוצאה מכך הזרמת הכסף לארגוני ה-BDS נפגעה באופן משמעותי.

לאחרונה נסגרו 3 חשבונות גיוס הכספים של ארגון החרם "סאמידון". החשבון נסגר בעקבות פניית ה"פורום המשפטי הבינלאומי" שהביא לתשומת ליבן של פלטפורמות גיוס כספים שונות מידע אודות קשריו ההדוקים של סאמידון לארגון הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין.

כפי שחשף המשרד לנושאים אסטרטגיים, קשרים אלה מתבטאים בקמפיינים ופעילים משותפים.

כך למשל, שני נציגי הארגון באירופה, מוסטפא עוואד ומוחמד ח'טיב, משויכים לארגון הטרור החזית העממית. עוואד, השתחרר לאחרונה מהכלא הישראלי לאחר שנשפט בגין חברות בארגון טרור החזית העממית לרבות קשר עם חיזבאללה, והעברת כספי טרור לארגוני חברה אזרחית בבלגיה.

בסאמידון אף הגיבו לסגירת החשבון, והאשימו את המשרד לנושאים אסטרטגיים ואת העומד בראשו, במאבק נגד האסירים הפלסטינים וברדיפה של הארגון וחבריו.

במשרד מציינים כי סגירת החשבונות משבשת את פעילות הארגונים ופוגעת באופן משמעותי בגיוס הכספים שלהם. ארגוני החרם אף מעידים כי חשיפת קשריהם לארגוני הטרור מהווה את אחד האיומים המשמעותיים עליהם.

מציין כי כחלק ממערכה כלכלית שקטה שניהל בשנתיים האחרונות המשרד לנושאים אסטרטגיים, נפגעו באופן משמעותי המקורות הכספיים של ארגוני החרם. המשרד חשף היום כי בשנתיים האחרונות נסגרו כ-30 חשבונות גיוס כספים של ארגוני BDS מרכזיים, בעיקר על רקע הוכחת קשר ישיר וברור בינם לבין ארגוני או פעילי טרור. 10 מהחשבונות נסגרו בארה"ב ו-20 באירופה.

השר גלעד ארדן הגיב בסיפוק לנתונים. "ארגוני ה-BDS האנטישמיים ספגו בשנתיים האחרונות פגיעה משמעותית ביכולת גיוס הכספים שלהם הודות לפעילות התקפית, נחושה ויצירתית. אני אמשיך לפגוע בכל דרך בארגוני החרם ולחשוף את פרצופם האמיתי ברחבי העולם".