בתום דרמה: מכבי ת"א עלתה לגמר

משחקי חצי גמר הפיינל-פור של ליגת העל בכדורסל נפתחו עם משחק צמוד במיוחד בין מכבי ת"א להפועל אילת, בסיומו המארחים התל אביבים עלו

נרי וייס , ז' בסיון תשע"ט

האלופה עדיין כאן. רק קבוצה אחת זכתה בשתי אליפויות רצופות ב-11 השנים האחרונות בכדורסל הישראלי; רק שתי קבוצות משש האלופות האחרונות בליגת העל בכדורסל הצליחו לסיים את העונה במקום הראשון ולזכות באליפות - ולכולן מכנה משותף אחד - כולן זו למעשה אותה קבוצה, מכבי ת"א.

הערב (שני) עשו התל אביבים צעד נוסף אל עבר זכיה שניה ברציפות באליפות המדינה בכדורסל ולזכיה באליפות בפעם השלישית לאחר שסיימה את העונה הסדירה במקום הראשון, כשגברה בתום דרמה אדירה על הפועל אילת במשחק חצי הגמר בתוצאה 83:85.

המכבים שסיימו את העונה הסדירה במקום הראשון בטבלה ובשלב רבע הגמר הדיחו את היריבה העירונית הפועל בדרבי לוהט במיוחד, המשיכו גם הערב את הכושר הנפלא בו הם נמצאים כשהגיעו אל המשחק הערב עם מאזן של 11 ניצחונות רצופים.

למעשה, אותו רצף 11 ניצחונות החל באותו מקום מול אותה יריבה שפגשה גם הערב - הפועל אילת.

אילת, שפתחה את העונה עם שלושה הפסדים רצופים וסיימה אותה במקום הרביעי בטבלה תוך שהיא מחזיקה במאזן הביתי השני בטיבו בליגה, אחרי מכבי ת"א, הייתה קרובה לעשות את הבלתי יאומן הערב באולמם של התל אביבים כשזו הייתה קרובה לכל אורך המשחק למארחים.

לצערם זה לא הספיק לעשות מה שלא עשתה כל העונה - לנצח את מכבי ת"א, כשזו מפסידה לה בפעם הרביעית העונה, הפעם בתום דרמה גדולה ומותחן אדיר, בתוצאה 83:85.

אילת מסיימת את עונת 2018/19 בשלב חצי גמר הפיינל-פור, הרחק מכל מה שציפו ממנה וציפתה מעצמה לאור מה שעבר עליה העונה - החל מפטירתו של היו"ר מוטי אמסלם באוגוסט שעבר, דרך ניתוק חשמל בביתו של המאמן שרון דרוקר ועד האיחור בתשלום לשחקנים ואפילו מחאה קטנה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il