נבחרת ישראל הובסה בפולין

אחרי הניצחונות הגדולים על אוסטריה ולטביה, הנבחרת הישראלית נעצרה עם הפסד ראשון במוקדמות היורו לפולין כשהושפלה בתוצאה 0:4

נרי וייס - ערוץ 7 , ז' בסיון תשע"ט

במשך שנים רבות ורשה לא העירה פנים לישראלים רבים ויהודים בפרט. אחרי השואה, הערב (שני) ספגו פעם נוספת יהודים וישראלים השפלה על אדמת עיר הבירה של פולין.

היה זה כשנבחרת ישראל בכדורגל התארחה אצל מקבילתה הפולנית המדורגת במקום אחד לפניה בטבלת בית ז' של מוקדמות יורו 2020, במקום הראשון.

הישראלים שהגיעו אל המשחק מול מי שמובילה את הבית ונחשבת לנבחרת החזקה ביותר בבית והפייבוריטית להעפיל לטורניר הגדול בשנה הבאה, כשהיא במקום השני בטבלה בזכות שני ניצחונות רצופים בקמפיין, על אוסטריה ולטביה, ספגה מהלומה קשה וכואבת שהחזירה אותה במהרה למציאות כשהובסה בתוצאה 0:4.

ישראל, שהגיעה אחרי ה-3:0 המרשים מול לטביה בחוץ וכשערן זהבי בכושר שיא וכובש שישה שערים בשני המשחקים האחרונים בקמפיין - שלושער מול אוסטריה ושלושער נגד לטביה, קיוותה לתפוס את הפולנים ביום רע, אך ההפך היה הנכון. הישראלים גילו רפיון בהגנה ומספר טעויות של הבלמים והשוער איפשרו לפולנים שספגו ביקורות רבות מבית לאור יכולתן במשחקים הקודמים בקמפיין, לכבוש רביעייה בקלילות.

פולין עם פתיחת קמפיין מוקדמות היורו הטוב ביותר בהיסטוריה שלה בדרך להבטיח כבר בקרוב העפלה לטורניר היורו הגדול, האם ישראל תצטרף אליה למרות התבוסה הערב?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il