כתב אישום נגד שוטרת שרשמה דו"חות תנועה כוזבים

בשני מקרים רשמה השוטרת דו''ח תנועה לנהגים בטענה שלא נתנו זכות קדימה להולכי רגל במעבר חצייה.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ח' בסיון תשע"ט

כתב אישום נגד שוטרת שרשמה דו"חות תנועה כוזבים-ערוץ 7
מעבר חצייה
צילום: ISTOCK

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט השלום בראשון לציון כתב אישום נגד שוטרת סיור ביחידת התנועה של מרחב איילון אשר רשמה מספר דו"חות תנועה כוזבים בעקבותיהם נדרשו אזרחים לשלם קנס כספי.

על פי כתב האישום, במרץ 2017 ברחוב סוקולוב בחולון, עצר נהג את רכבו בסמוך למעבר חצייה ונתן זכות קדימה לשני הולכי רגל. לאחר שסיימו הולכי הרגל את חצייתם, המשיך הנהג בנסיעתו, או אז סימנה לו השוטרת בידה לעצור בצד הכביש.

הנהג עצר את רכבו, והשוטרת פנתה אליו בטענה כוזבת לפיה לא נתן זכות קדימה במעבר החצייה להולך רגל שלטענתה עבר במעבר החצייה. בהמשך, מסרה השוטרת לנהג דו"ח תנועה כוזב, בגין אי ציות להוראות התנועה.

באירוע נוסף במאי 2017 נסע נהג ברחוב שמחה הולצברג, ופנה ימינה עם רכבו לרחוב העצמאות בבת ים, כשהוא מצוי בנתיבו הימני, וחלף על מעבר החצייה המצוי בסמוך לאחר הפנייה, כשהוא ריק מאדם. באותו הזמן, הולך רגל פלוני היה מצוי במרחק רב משפת המדרכה הסמוכה למעבר חצייה זה.

מספר מטרים לאחר מעבר החצייה, המתינה השוטרת מחוץ לניידת. היא סימנה לנהג לעצור את רכבו בצד הדרך, ניגשה לחלון הנהג ומסרה ליחיא דוח תנועה כוזב בגין אי מתן זכות קדימה להולך רגל.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה, "ראוי כי שני המקרים המתוארים בכתב האישום אשר התרחשו בשנת 2017, יתבררו בבית המשפט עד תום במסגרת ההליך המשפטי. כאמור כתב האישום הוגש היום, משטרת ישראל תלמד את החומר ותשקול נקיטת אמצעים מנהליים בהתאם".