מחאה בני ברק: ''האם לסדום היינו?''

במהלך חג השבועות תקפו נערים עוברי אורח בבני ברק באמצעות ברזלים וזרנוקי מים. המשטרה פתחה בחקירה

מיכל לוי , ח' בסיון תשע"ט

אלימות
אלימות
צילום: ISTOCK

תושבים המתגוררים בפאתי בני ברק, באיזור רחוב אהרונוביץ', מחו ביממות האחרונות לנוכח מה שהתחולל סמוך לביתם בליל חג השבועות האחרון.

"ההתפרעויות בחג השבועות של נערי שוליים הן בלתי נסבלות", אמרו התושבים והוסיפו כי לעיתים הם חוששים לצאת מביתם עם רדת החשיכה בשבתות ובחגים. "האם לסדום היינו, לעמורה דמינו. הכי צרו צעדינו מלכת ברחובותינו ועוד בלילות שבת וחג".

מחאתם ראתה אור לאחר שבחג השבועות האחרון נהפך רחוב אהרונוביץ' לזירת קרב תוך פגיעה בנפש וברכוש על ידי נערי שוליים.

לקראת השעה 4 לפנות בוקר, כשהציבור החל להתפזר לביתו לאחר לימוד תורה לאורך הלילה וכנהוג בליל השבועות, הופיעה קבוצת נערי שוליים ובאמצעות זרנוקי מים פגעו בעוברים והשבים.

כאשר ניסו להרחיקם מהמקום, החלו חברי הקבוצה להגיב באלימות כשהם משליכים ברזלים חדים, קרשים ומוטות ברזל כבדים, מטפים וזרנוקי מים על העוברים והשבים. כתוצאה מההתפרעויות כמה מהמקומיים נזקקו לטיפול רפואי.

ממשטרת ישראל נמסר כי "אלימות היא נגע חברתי פסול, ובהתאם משטרת ישראל רואה בחומרה כל אירוע אלימות ומעשה בריונות כנגד כל אזרח באשר הוא. מיד עם קבלת הדיווח במשטרה אודות הקטטה, הגיעו למקום כוחות משטרה ונפתחה חקירה. לפני זמן קצר המשטרה עצרה שלושה חשודים. מטבע הדברים איננו מפרטים אודות חקירות מתנהלות, אולם נציין כי המשטרה תבצע את כל פעולות החקירה הנדרשות על מנת למצות את הדין עם החשודים במעשה".