הסכם קיבוצי חדש בחברת כרטיסי האשראי Cal

ההסכם כולל, בין היתר, תוספות שכר של 3.1% ותוספות ותק של 0.5% לשנה במשך ארבע שנות ההסכם.

תגיות: ההסתדרות CAL
אורלי הררי , ח' בסיון תשע"ט

מעמד חתימת ההסכם
מעמד חתימת ההסכם
צילום: רותם להב

ההסתדרות, הנהלת חברת כרטיסי האשראי Cal וועד עובדי החברה, חתמו היום (ג') על הסכם קיבוצי חדש.

ההסכם יחול על כ-1,500 מעובדי החברה, תוקפו ארבע שנים והוא כולל, בין היתר, תוספות שכר ותוספות ותק בגובה של 14.4% בממוצע לעובד במהלך תקופת ההסכם, וכן, הטבות חדשות לצד שיפור בתנאי ההעסקה והרווחה.

בין עיקרי ההסכם: העלאת שכר בשיעור ממוצע של 3.1% בכל שנה, וכן תוספת ותק בשיעור קבוע של 0.5% לעובדים הקבועים - מדובר בתוספת בשיעור ממוצע של כ-14.4% לעובד בתקופת ההסכם; עובד בעל ותק של 10 שנים יקבל תשלום דמי תעבורה בסך 1,000 שקל בכל שנה, בשנתיים הקרובות, והחל משנת 2021 ואילך הסכום יגדל ל-2,000 שקל בשנה; מענק ביגוד: כל עובד יקבל עד 1,000 שקל בשנה, ע"פ ותק, כאשר עובדים זכאים ייהנו מהשלמת מענק ביגוד בגובה של עד 2,650 שקל לשנה;

ימי הבראה יגדלו ביחס לוותק העובד ויגיעו עד 20 ימים במצטבר בכל שנה בתעריף יומי מקסימלי של עד 1,300 שקל; הפרשות המעסיק לקרן השתלמות לנציגי שירות בשיעור של 7.5% ישולמו לאחר 30 חודשי עבודה.

עוד כולל ההסכם: בכל שנה, בימי חמישי האחרונים של חודש אוגוסט, העובדים יצאו לחופשה מרוכזת על חשבון החברה; כל עובד יקבל תוספת חודשית בגובה 150 שקל עבור כל אחד מילדיו עד גיל 18; תקציב הקייטנות יגדל ב-30% ויעמוד על סך של 1,300 שקל לילד; כל עובד שילדו מתגייס או נכנס למסגרת חינוכית עד כיתה א' יקבל שלוש שעות חופשה על חשבון החברה;

הורחב סל בדיקות רפואיות לעובדים ויינתנו שלוש שעות חופשה על חשבון החברה לצורך הבדיקות; תקציב הספורט השנתי יגדל ויעמוד על 575 אלף שקל לשנה; תקציב מלגות לימודים אקדמיים לעובדים וילדיהם יגדל ויעמוד על 750 אלף שקל בשנה; סבסוד שנתי של עלויות הוצאת משלחות עובדים לפולין במסגרת 'מצעד החיים' השנתי ביום השואה והגבורה: החברה תעניק שלושה ימי חופשה על חשבונה לעובדים קבועים ותגדיל את תקציב המימון לעובד בגובה של 50% מהעלות הכוללת; מועדון עובדי Cal: הטבות לעובדים ופטור מתשלום עמלות לילדי העובדים, ללא מגבלת גיל; העלאת תקציבי ועד העובדים, אירועי ועד עובדים וסבסוד נופשים לעובדים ובני משפחותיהם.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, מסר: "מדובר בהסכם המבטא את שיתוף הפעולה הפורה הקיים מזה שנים בין ההסתדרות, ועד עובדי כאל והנהלת החברה. חברה מצליחה נמדדת, לא רק במוצר או בשירות שהיא מספקת ללקוחותיה, אלא גם, בראש ובראשונה, ביחס המכבד וההוגן שלה כלפי עובדיה. אני מודה לכל הצדדים אשר נטלו חלק בניסוח הסכם זה ומאחל הצלחה לכולם".

לוי הלוי, מנכ"ל Cal, מסר: "ההסכם שנחתם הינו תוצר של מו"מ ארוך ואינטנסיבי, אשר נוהל מתוך אחריות ומחויבות משותפת לעובדים ולחברה. ההסכם שנחתם מבטיח הן את שיפור תנאי העסקה של העובדים והן את יכולת התחרות של Cal בסביבה משתנה ועל רקע התחרות המתגברת. אני מבקש להודות לחברי ועד העובדים ולעומד בראשם, עו"ד אופיר הרפז, וכן לברק נרדי, המשנה למנכ"ל וראש חטיבת אסטרטגיה ומשאבים ויד ימיני בחברה ובנוסף לשרית כפרי, סמנכ"ל משאבי אנוש".