רנו וניסאן השיקו את מעבדת החדשנות בתל אביב

המעבדה מתמקדת בטכנולוגיות סנסורים לרכב אוטונומי, סייבר וביג דאטה, ומהווה חלק מרשת מעבדות החדשנות של קבוצת הרכב.

ערוץ 7 , ח' בסיון תשע"ט

רנו וניסאן השיקו את מעבדת החדשנות בתל אביב-ערוץ 7
חנוכת מעבדת החדשנות
צילום: ניב קנטור

רנו וניסאן מכריזות על חנוכת מתקני מעבדת החדשנות של הקבוצה בפארק עתידים תל-אביב. המעבדה החדשה תאפשר לקבוצת הרכב להאיץ מודל ייחודי של שיתוף פעולה עם סטארטאפים ישראלים, בשותפות בלעדית עם רשות החדשנות הישראלית.

מעבדת החדשנות של הקבוצה (Alliance) בתל-אביב מתמקדת בטכנולוגיות של סנסורים לרכבים אוטונומיים, הגנת סייבר וביג דאטה. צוות המעבדה מבצע בימים אלה פרויקטים ובדיקות היתכנות ((POCs בשלבים שונים לפיתוח יותר מעשרה אבות טיפוס יחד עם סטארטאפים ישראלים, בהם: Apollo Power, Autotalks, Argus, BrightWay Vision, Electreon, Enigmatos, IRP Systems, Karamba, Moodify, Saferide ו-Upstream.

מיקום המעבדה בפארק עתידים מאפשר לבצע בדיקות היתכנות (POCs) בתנאים אידאליים, ולפתח במשותף אבות טיפוס בשדה הניסויים של העיר החכמה של תל-אביב. המעבדה, ששטחה 1600 מ"ר, מעמידה לרשות הסטארטאפים מרחב לניסוי הטכנולוגיות שלהם על רכבים אמיתיים, ושטחי משרד מודרניים באקוסיסטם חי ודינאמי.

"המעבדה החדשה היא הצעד הבא הטבעי ביותר עבורנו בישראל, שהיא מרכז חדשנות גלובלי, בדגש על תחום טכנולוגיות רכב. היא תאפשר לנו למנף את יתרונות האקוסיסם הישראלי", אמר צויושי ימגוצ'י (Tsuyoshi Yamaguchi), סגן נשיא בכיר להנדסה בקבוצת הרכב (Alliance). "באמצעות שיתופי פעולה עם סטארטאפים מקומיים מבטיחים וטכנולוגיות פורצות דרך, אנו מתכוונים לפתח מגוון טכנולוגיות שיהיו חיוניות לעתיד עולם התחבורה".

"פתיחת המתחם החדש היא אבן דרך מיוחדת עבורנו. זהו חלק מהמעורבות ההולכת וגדלה של הקבוצה באקוסיסטם הישראלי, בו כבר פועלת המעבדה המקומית שלנו", אמר אנטואן באסוויל, מנהל מעבדת החדשנות של הקבוצה בתל-אביב. "אנו מאמינים שהמעבדה החדשה, השותפויות של הקבוצה עם רשות החדשנות, עם העיריה ואוניברסיטת ת"א, יתרמו ליצירת אקוסיסטם כולל של תחבורה בפארק עתידים, במגוון רחב של תחומים, מעיר חכמה ועד לתחומי הפעילות הטכנולוגיים שלנו".

המעבדה נבחרה כמפעיל במסלול "מעבדות לחדשנות טכנולוגית" של רשות החדשנות, תוכנית המציעה לסטארטאפים סיוע במימון להוכחת היתכנות של רעיון טכנולוגי תוך התמקדות בפתרונות תחבורה עתידית.

בנוסף, המעבדה פועלת בשיתוף עם קרן ההשקעות התאגידית של קבוצת הרכב (Alliance Ventures) המתכננת להשקיע עד מיליארד דולר במשך 5 שנים בסטארטאפים, בחברות טכנולוגיה בשלבים מוקדמים וביזמים מוכשרים, וכבר השקיעה בקרן Maniv Mobility הישראלית.

שותפות נוספת של המעבדה בישראל היא עם CityZone, שדה הניסוי החי הראשון בישראל למיזמי עיר חכמה בפארק עתידים תל-אביב, בתנאי עיר אמיתית.