איחוד מפלגות הימין יחבור לכחול לבן?

האם מפלגה ציונית דתית תוכל לנהל מו"מ עם מפלגה בראשות גנץ, לפיד ויעלון? "לא בכיס של אף אחד".

רפאל לוי , ח' בסיון תשע"ט

גנץ ולפיד
גנץ ולפיד
צילום: שריה דיאמנט

עורך ערוץ 7 עוזי ברוך הגיב בגלי צה''ל לציוץ שפרסם בטוויטר, ולפיו הוא לא פוסל הליכה משותפת של ''איחוד מפלגות הימין'' עם ממשלת בראשות יאיר לפיד ובני גנץ.

"אמרתי את זה גם לפני פיזור הכנסת ואני אומר את זה שוב עכשיו: ציונות דתית חזקה ומאוחדת, שלא יורה בתוך הנגמ"ש כמו בימים האחרונים, עשויה להביא עשרה מנדטים שיתנו לה את הכוח לנהל משא ומתן גם עם בוגי יעלון ובני גנץ", אמר ברוך.

''מפלגה חזקה יכולה להשפיע על קווי היסוד של הממשלה ואני לא רואה שום אסון במשא ומתן עם בוגי יעלון או בבני גנץ - אנשים שנתנו את החיים שלהם למען ביטחון ישראל".

אתה בכוונה אומר את השם שלו ולא כחול לבן? בכוונה מפריד את שני השמות האלה? כי כחול לבן זו חבילה גדולה, יש גם יאיר לפיד.

"גם בליכוד יש חבילה לא קטנה ששכחה את דרכה של הליכוד, ובכחול לבן יש גם את צביקה האוזר ואת יועז הנדל, יש אנשים טובים, אוהבי ארץ ישראל, שאפשר ולנהל איתם משא ומתן עם קווי יסוד מוסכמים".

ברוך הבהיר כי הוא לא בעד הצטרפות לממשלת שמאל: "אני בוודאי לא בעד להיכנס לממשלה שתפנה יישובים חלילה ואני לא רואה מהלכים כאלה בשנים הקרובות אלא מציע אלטרנטיבות וחלופות לראש הממשלה נתניהו. אם יהיה כח גדול ותהיה ציונות דתית חזקה - נוכל להשפיע על קווי היסוד של הממשלה הבאה".

בהמשך הסביר כי חבירה לגנץ ויעלון היא לא הבחירה הראשונה: "ברור שאעדיף לראות ממשלה עם גדעון סער בראשות הליכוד או אנשים טובים אחרים בליכוד, אבל במידה ולא - אני מרחיק לכת עד בני גנץ ומשה יעלון. לא רואה בזה שום בעיה".

אם גדעון סער יעמוד בראש הליכוד אז בוודאי שהציונות הדתית תלך איתו. במידה וזה לא יקרה וראש הממשלה ימשיך לכהן ולזלזל בציונות הדתית, אסור לפסול אופציות נוספות. הציונות הדתית לא בכיס של אף אחד".

ברוך דוחה את המתקפות עליו מצד אנשי הליכוד ברשתות החברתיות, "הפיד מלא בטענות שחברתי לאיימן עודה ולקרן החדשה. דיבורים חלולים שכל מטרתם למנוע דיון רציני ולשאול שאלות".

לשיחה הצטרף ח"כ אופיר סופר מאיחוד מפלגות הימין שאמר "אולי היינו רוצים שתהיה לנו אלטרנטיבה למשא ומתן וזאת נקודת החולשה שלנו. כשאני מסתכל על כחול לבן אני חושב שהם בעצמם לא יודעים מה הם רוצים. אני רואה שם ערב רב של כל מיני ארגונים מימין ומשמאל.

''זה שבוגי ויועז והאוזר הם חבר'ה טובים זה דבר אחד, אבל יש שם גם כן חברים טובים אחרים כמו אסף זמיר וחברים אחרים ואנחנו לא הולכים להפגין עם איימן עודה".

''אתם מנהלים דיונים עם השמות שהזכרת?'' נשאל סופר והבהיר: "חד משמעית לא. אנחנו רואים ממשלת ימין בראשות נתניהו אין כרגע שום מצד דמיוני אחר. אני לא רואה כרגע שום אפשרות אחרת".

''בשביל שהממשלה הבאה תהיה ממשלת ימין אמיתית אנחנו צריכים לחזק מאוד את המאסה הקריטית שלנו בממשלה הבאה וזה אומר עשרה מנדטים וצפונה ובזה אני חושב שעוזי יסכים איתי".

ברוך שאל את סופר "למה חובה להצהיר מעכשיו שאתם הולכים עם נתניהו באש ובמים? למה? מי אמר את זה? אחר כך אל תשאל למה הוא לא ממנה שר משפטים מהמפלגה שלכם, למה הוא לא מפנה את חאן אל אחמר למה הוא משאיר אתכם לסוף? כי הוא יודע שאתם בידיים שלו".

"הייתי מאוד רוצה שתהיה לנו אלטרנטיבה אמיתית. לצערי כחול לבן לא מהווה אלטרנטיבה אמיתית. זה לא נעים, בטח עם כל הבוטים שבטוויטר אבל בסופו שלדבר אני לא רואה שום אלטרנטיבה אחרת", השיב סופר.

ברוך השיב לו "אופיר, בסופו של יום אם נבוא חזקים ומאוחדים אנחנו לא נקבל שיבוץ להיות משגיחי כשרות במוצב בבקעת הירדן, אלא נשתלב בקומה ה-14 בקריה בתל אביב. זה תלוי בנו".

"מסכים איתך", השיב סופר, "ועדיין מוקיר את פועלם של משגיחי הכשרות". "גם אני" השיב ברוך.