גופות תיירים חולצו מהדנובה

4 גופות של תיירים דרום-קוריאנים חולצו מספינה שטבעה לפני כשבועיים. ההערכה היא כי עוד עשרות גופות לכודות בשברי הספינה.

ניסן צור - ערוץ 7 , ח' בסיון תשע"ט

הוצאת הספינה מהמים
הוצאת הספינה מהמים
צילום: רויטרס

החל מהבוקר (שלישי) נמשכים מאמצי החילוץ של לפחות 20 תיירים דרום קוריאנים שטבעו למוות לפני כשבועיים בהתנגשות של ספינת שיט על נהר הדנובה.

על הספינה היו 35 תיירים דרום קוריאנים, כאשר היא התנגשה עם ספינת תענוגות גדולה מתחת לגשר מרגיט המפורסם בדנובה.

ההתנגשות אירעה לפני כשבועיים, ב-29 במאי. שבעה מתוך התיירים הדרום קוריאנים חולצו בשלום זמן קצר לאחר ההתנגשות, כאשר 20 מהתיירים נהרגו ועוד שמונה הוכרזו כנעדרים. רק הבוקר הצליחו צוללנים לחלץ לפחות 4 גופות, אחת מהן של הקברניט ההונגרי של הספינה, ועוד 3 של תיירים דרום קוריאנים, בהם בת 6 שהיתה הילדה היחידה על הספינה.

זרמים חזקים וגובה המים בנהר הדנובה הקשו על פעולות החילוץ בשבועיים האחרונים. רק בימים האחרונים הצליחו צוללנים הונגרים ודרום קוריאנים שפעלו במשותף לחבר את דופן הספינה לכבלי הרמה, והיום הצליח מנוף להרים אותה אל מעל למים, כאשר אלפים מתושבי בודפשט עומדים על הגשר המפורסם וצופים במאמצי החילוץ. על פי ההערכות לכודים בין שברי הספינה עוד עשרים גופות לפחות.

לדברי חלק מהתיירים שהצליחו להינצל מהספינה שטבעה, הזרם החזק של נהר הדנובה גרר את חלק מתיירים שטבעו ולא הותיר להם סיכוי. אחת הגופות נמשתה מנהר הדנובה במרחק של יותר מ-100 ק"מ ממקום הטביעה של הספינה. זהו האסון הקשה ביותר על נהר הדנובה ב-50 השנים האחרונות.