יואב קיש: מקווה להיות שר התקשורת

ח"כ קיש סיפר כי נתניהו מתכנן שינויים נוספים בממשלת המעבר. "יכול מאוד להיות שמפלגת ש"ס תקבל עוד תיק כי הם גדלו והגדילו את כוחם".

ערוץ 7 , ט' בסיון תשע"ט

יואב קיש
יואב קיש
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ יואב קיש (הליכוד) אמר אתמול (שלישי) בריאיון ב"העולם הבוקר" בערוץ 13 כי הפיטורים של השרים איילת שקד ונפתלי בנט והשינויים הנוספים שעשה ראש הממשלה בממשלת המעבר נועדו כדי "לייצר ממשלה שמשקפת את הכנסת הנוכחית".

"לא הגיוני שיהיו שלושה תיקים למפלגת הבית היהודי, לכן צפויים פיטורים של השר אורי אריאל והשרה יפעת שאשא ביטון", אמר קיש. "יכול מאוד להיות שמפלגת ש"ס תקבל עוד תיק כי הם גדלו והגדילו את כוחם".

קיש סיפר כי "ראש הממשלה עשה שיחות עם מספר מועמדים לקבלת תיקים בממשלת המעבר ואני ביניהם. אני מקווה שבמסגרת הזו אקבל תיק. זה תלוי בהרבה משתנים, אם תפקיד שר התקשורת יתפנה – זה בעיני אתגר גדול".

חבר הכנסת לשעבר ניצן הורוביץ שהכריז על מועמדותו לתפקיד יו"ר מרצ, תקף את מהלכיו של נתניהו: "מה שהם עושים זה לא תקין, זו ממשלת מעבר כפולה והם לא אמורים לעשות את כל השינויים הללו. במקום לנהוג בצניעות הם עושים שינויים כאילו קיבלו מנדט מחודש".

בתגובה לאמירתו של קיש על רצונו לקבל את תיק התקשורת, אמר הורוביץ: "קיש כשר תקשורת ימשיך לפגוע בתקשורת כמו קודמו. 'השר לפגיעה בתקשורת' - זו כל האג'נדה שלהם".