הכנסת יוצאת לפגרת בחירות

הוועדה המסדרת החליטה כי היום האחרון של כנס הקיץ יהיה ביום ראשון ה-16 ביוני 2019.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט' בסיון תשע"ט

הכנסת יוצאת לפגרת בחירות-ערוץ 7
מליאת הכנסת
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הוועדה המסדרת בכנסת, בניהולו של ח"כ שלמה קרעי (הליכוד), החליטה כי היום האחרון של כנס הקיץ יהיה ביום ראשון י"ג בסיוון תשע"ט, ה-16 ביוני 2019.

פגרת הבחירות תחל למחרת ביום שני ותימשך עד לכינונה של הכנסת ה-22.

חברי הכנסת אוסמה סעדי (חד"ש-תע"ל), וקארין אלהרר (כחול לבן) ביקשו להקים ועדת חינוך זמנית שתפקח על פתיחת שנת הלימודים הבאה, תאשר את אגרות הורים ותפקח על המעונות.

ח"כ יצחק פינדרוס (יהדות התורה) תהה מדוע הכנסת יוצאת לפגרה. ''נוצר מצב ששנה שלמה אין פיקוח של הכנסת על עבודת הממשלה. אין פריימריז באף מפלגה ואין הצדקה לכך שהכנסת לא תעבוד. אני מתנגד להצביע על היציאה לפגרה לפני שיוקמו ועדות פנים, חינוך ורווחה''. פינדרוס הצביע נגד ההצעה.

ח"כ מאיר כהן (כחול לבן) השיב לפינדרוס כי יש צדק בדבריו, אולם ''יש חשש ממחטפים ועל כן טוב עשה יו"ר הכנסת שהחליט על יציאה לפגרה''.

הוועדה אישרה את הקמתה של ועדה מיוחדת לתקציב הביטחון, ועדה משותפת לוועדת הכספים וועדת חוץ וביטחון. הוועדה תמנה 12 חברים, ששה חברי ועדת כספים ושישה חברי ועדת חוץ וביטחון. חברי הוועדה יהיו חברי הכנסת משה גפני שיכהן כיו"ר הוועדה, דוד ביטן, יעקב מרגי, מיקי לוי, אורית פרקש-הכהן, סתיו שפיר, אבי דיכטר, עוזי דיין, קטי (קטרין) שטרית, ישראל אייכלר, בנימין גנץ, אלעזר שטרן.

הוועדה המסדרת אישרה את בקשת יו"ר הכנסת וקבעה נהלים לפעילות הכנסת ובכללה כינוס מליאת הכנסת וועדות הכנסת בתקופת פגרת הבחירות.