זעקת ניצול הפיגוע בוועדת חוץ וביטחון

סטיב (שמעון) בלומברג שנפצע קשה בפיגוע ירי בדרך לקרני שומרון בשנת 2001, הופיע היום (רביעי) בפני ועדת חוץ וביטחון שדנה בהנגשת מערת המכפלה לנכים.

"עליתי לארץ בגיל 22 בשביל לחזור לארץ התנ"ך, ואחד המקומות שהייתי מבקר בהם הרבה היה במערת המכפלה", סיפר בלומברג לחברי הכנסת.

"בשנת 2001 נפגעתי בפיגוע, אשתי תחיה בלומברג נרצחה. אני והבת שלי ציפי משותקים ובכיסא גלגלים. מאז אני מחפש דרך להגיע למערת המכפלה".

סטיב וציפי לא נכנעו למגבלות ובחרו לחיות: "אני והבת שלי קיבלנו החלטה שאנחנו חוזרים לחיים, אנחנו לא הולכים להיות נכים, אולי בעלי מוגבלויות, אבל חוזרים לחיים. הבת שלי זכתה באליפות סקי בצרפת בכיסא גלגלים ואני חזרתי לעבוד כמהנדס בכיר בתעשייה האווירית ולפני שנתיים אפילו זכיתי בפרס ביטחון ישראל".

"חזרתי לחיים, אבל דבר אחד אני פשוט לא מצליח לעשות וזה להגיע למערת המכפלה בצורה מכובדת. זה כל מה שאני מבקש. אני שומע את הדיון הזה ולא נראה שיש לזה סוף. כמה שנים אפשר למשוך את זה? פשוט צריך להכריע".

בסוף דבריו הצהיר יו"ר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ אבי דיכטר: "בפסח הקרוב בעזרת ה' אתה עולה במעלית למערת המכפלה".

בשיחה עם ערוץ 7 אחרי הדיון סיפר בלומברג "אני כבר רושם ביומן שלי שבפסח נוסעים לחברון ועולים בצורה מכובדת למערת המכפלה".

בלומברג תיאר את האופן המביש שבו נאלצים כיום נכים לעלות למערה: "יושבת לי בראש התמונה של הרב בקשי דורון שהרימו אותו שישה חיילים כדי להגיע למערה וזה פשוט מזעזע. אני לא מוכן לעבור את הטראומה הזו".

''על מה דנים? על להכניס מעלון למערת המכפלה? לא צריך לבזבז שעות רבות של דיונים על זה''. את הראיון סיים בלומברג בתקווה: "אנחנו אופטימיים ובפסח אנחנו במערת המכפלה לפי מה שאמר יו"ר הוועדה דיכטר".