יאיר נתניהו: הפלסטינים חילקו סוכריות ב-11 בספטמבר

בנו של ראש הממשלה התראיין לכלי תקשורת אמריקני ודיבר על חשיבות היחסים בין המדינות ועל היותה של ישראל הדמוקרטיה היחידה באזור.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ט' בסיון תשע"ט

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, התראיין לרשת Blaze TV האמריקנית ודיבר על חשיבות היחסים בין ישראל וארה"ב.

"אין לישראל מדינה שהיא חברה טובה יותר מארה"ב. ישראל היא בת בריתה המובילה של האמריקנים, שהם בני הברית המובילים של ישראל", אמר נתניהו וציין כי מדינות ערב יוצרות זהות בין ישראל וארה"ב.

לדבריו, "יש לנו אינטרסים משותפים והישראלים מעריצים את ארה"ב. האנדרטה היחידה לזכר פיגועי ה-11 בספטמבר מחוץ לארה"ב ניצבת בישראל. כשהתרחשו הפיגועים, כאב לנו כאילו זה קרה אצלנו, בעוד הפלסטינים שמחו וחילקו סוכריות".

הוא אף השווה בין הנשיא טראמפ למלך כורש. "הנשיא ייזכר לעולם בהיסטוריה של העם היהודי בשל החלטתו להעביר את השגרירות לירושלים וההכרה ברמת הגולן. אנחנו עדיין זוכרים את המלך הפרסי כורש שהכיר בירושלים לפני יותר מ-2,500 שנים".

נתניהו הדגיש כי על כל אמריקני להבין שישראל היא הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון. "אצלנו יש שיוויון לנשים וללהט"בים. מדינות מסביבנו מוציאות להורג מי שיש לו נטיות מיניות שונות ומתייחסות לאשה כאל רכוש. ישראל היא המקום הבטוח ביותר לנוצרים ולמיעוטים שמשגשגים בה בעוד הם נרדפים במדינות אחרות".