דני דיין: המשימה שלי - העולם היהודי

קונסול ישראל בניו יורק מספר לערוץ 7 על שליחותו כנציג ישראל בקהילה היהודית הגדולה ביותר בתפוצות. "יש לנו מיליוני אחים מעבר לים".

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ט' בסיון תשע"ט

דני דיין, קונסול ישראל בניו יורק השוהה בחופשה בישראל, מספר היום (רביעי) בשיחה עם ערוץ 7 על שליחותו ועל המשימות והקהלים אליהם הוא פונה.

"המשימה העיקרית שאני רואה היא כמובן העולם היהודי. אני מייצג את מדינת ישראל בפני הקהילה היהודית הגדולה ביותר בתפוצות אני חושב שבדור הזה יש לנו כיהודים שתי מצוות עיקריות, נוסף על תרי"ג מצוות".

''אחת, תפקידו של כל יהודי, גם בארה"ב, להבטיח את קיומה ושגשוגה של מדינת ישראל, אבל גם תפקיד של כל יהודי, גם בישראל, להבטיח את המשך קיום העם היהודי בכל מקום שהוא נמצא. כמובן שהייתי רוצה שיעלו לארץ אבל זה כנראה לא יקרה בתקופה הקרובה ולכן יש לנו משימה לעזור ליהודי ארה"ב להבטיח את עתידם וקיומם".

דיין מפרט מי הם קהלי היעד של פעילותו בארה"ב: "כשהגעתי לניו יורק עשינו מספר הערכות מצב אסטרטגיות וזיהינו שלושה קהלי יעד. הראשון - היהודים - זה מובן מאליו. השני הוא הציבור הליברלי-דמוקרטי, אני חושב שיש חשיבות גדולה לשמור על התמיכה לישראל בשתי המפלגות בזירה הפוליטית בארה"ב.

''היעד השלישי הוא הקהילה ההיספנית - אנחנו מקדישים לה הרבה מאוד מאמצים. לפי ההערכות בשנת 2060 כשליש מהבוחרים בארה"ב יהיו היספנים וזה הזמן 'להסתער' על הקהל הזה ולרכוש את אהדתו ואת תמיכתו".

בסוף דבריו קורא דיין לציבור בישראל להכיר בחשיבות הקשר עם יהודי התפוצות: "צריכה להיות יותר מודעות לכך שיש לנו מיליוני אחים מעבר לים ושיש לנו, כמדינת היהודים, מחוייבות אליהם".