הברכה של פוטין לרבה של רוסיה

הרב בערל לאזאר חגג את יום הולדתו ה-55 וזה לאגרת מיוחד מטעם הנשיא. "אתה תמיד עמל לפיתוח החיים של הקהילה היהודית ברוסיה".

בן שאול , ט' בסיון תשע"ט

הרב בערל לאזאר
הרב בערל לאזאר
צילום: Sergei Karpukhin, רויטרס

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין שיגר איגרת ברכה לרב הראשי של רוסיה בערל לאזאר לציון יום הולדתו ה-55, מספר סמלי וחשוב במסורת הרוסית.

"לכבוד הרב הראשי של רוסיה רבי בערל לאזאר, קבל נא את ברכותיי לרגל יום הולדתך ה-55", פתח נשיא רוסיה את איגרת הברכה.

"אתה תמיד עמל במרץ ובהצלחה למען חיי הקהילה היהודית ברוסיה, בתחומי החינוך, הרווחה והחסד. פעילות כה אחראית וחשובה, של דאגה כנה לאנשים ולצרכיהם. תרומתך האישית לחיזוק האנושות – כל זאת העניק לך מוניטין טובים. אני מאחל לך הצלחה בכל מעשיך, בריאות וכל טוב", חתם נשיא רוסיה את ברכתו האישית.

הברכה נשלחה אל לשכתו של הרב הראשי במרכז היהודי ובית הכנסת המרכזי "מארינה רושצ'ה" המפורסם שבמרכז מוסקבה.

רבני רוסיה, ראשי קהילות ואישי ציבור רבים שיגרו גם הם את ברכותיהם לרב הראשי, ובהם ראש ממשלת רוסיה דימטרי מדבדב שכתב בין השאר, "במשך שני עשורים אתה המנהיג הרוחני של הקהילה היהודית במדינתנו. רכשת כבוד לא רק בין היהודים, אלא גם בין אנשי דתות אחרות. אמונתך החזקה, ידיעותיך וחכמתך מאפשרים לך לקבל תמיד החלטות מאוזנות, להתמודד בהצלחה עם אתגרי התקופה ולהתגבר על המכשולים בכבוד. בזכותך פועלים בערים רבות של רוסיה בתי כנסת, מרכזי חסד, בתי ספר ומרכזים קהילתיים יהודיים".

הקהילה היהודית עצמה, מציינת את האירוע בתאריך היהודי, בהתוועדות חסידית גדולה ומיוחדת, בהשתתפות קהלים גדולים, שיביעו את הערכתם והוקרתם, על נס תחיית יהדות רוסיה ויהודיה.