אקדמאים ישראלים בעד תנועת BDS

240 אנשי אקדמיה ישראלים ויהודים חתמו על מכתב בו הם קוראים לממשלת גרמניה לחזור בה מהצעת החוק הקובעת כי תנועת החרם - אנטישמית.

ניסן צור , ט' בסיון תשע"ט

הפגנה של ארגון ה-BDS
הפגנה של ארגון ה-BDS
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

במכתב שפורסם בגרמנית ואנגלית באתר האינטרנט של תנועת החרם על ישראל - BDS, קוראים כ-240 אקדמאים ישראלים לדחות את הצעת החוק בגרמניה לפיה תנועת החרם תוגדר כ'אנטישמית'.

"כולנו דוחים את הטענה המוטעית כי BDS היא תנועה אנטישמית, ותומכים בעמדה כי חרמות הן כלי התנגדות לגיטימי ולא אלים", כתבו אנשי האקדמיה הישראלים.

הם גם קוראים לממשלת גרמניה "לשמור על המימון הישיר והעקיף לארגונים לא ממשלתיים ישראלים ופלסטינים, הקוראים תיגר על הכיבוש הישראלי".

המכתב נשלח אל ממשלת גרמניה, שאמורה להחליט האם לאמץ את הצעת החוק ולאשרר אותה.

ההצעה כבר אושרה על ידי הפרלמנט הגרמני בחודש שעבר, והפכה להיות הצעת החוק הראשונה באירופה שקובעת כי תנועת החרם על ישראל היא אנטישמית ויש להוציא אותה אל מחוץ לחוק.

בין החותמים על המכתב נמצאים 24 אקדמאים מהאוניברסיטה העברית בירושלים, 24 מאוניברסיטת תל אביב, 11 מאוניברסיטת בן גוריון שבנגב, תשעה אקדמאים מאוניברסיטת חיפה, חמישה ממכון וייצמן, וחמישה מהאוניברסיטה הפתוחה.

בתגובה למכתב אמר מתן פלג, מנכ"ל תנועת "אם תרצו" כי "מחברי המכתב הם צבועים וכפויי טובה. הם מתפרנסים על חשבון משלם המיסים הישראלי, אך במקביל פועלים על מנת להחרים ולהשמיץ אותם".