הוכרזו הזוכים בחידון התנ"ך בשומרון

מוריה היימן מרבבה ודביר הרשקוביץ מהיישוב אלון מורה הם הזוכים בחידון. הרב רפי פרץ באירוע: "לבנות את האחדות בתוכנו".

יוני קמפינסקי , ט' בסיון תשע"ט

מאות מתלמידי השומרון הגיעו הבוקר (רביעי) לצפות בחידון התנ"ך האזורי של המועצה הדתית והמועצה האזורית שומרון המתקיים זו השנה ה-21.

החידון מסכם שבעה חודשי לימוד אינטנסיביים ומי שהנחה אותו הוא נריה פנחס הכותב את השאלות לחידון התנ"ך העולמי.

באירוע הסיום השתתפו הרב רפי פרץ יו"ר איחוד מפלגות הימין, הרב אליקים לבנון רב השומרון, יוסי דגן ראש המועצה, משה כהן ראש המועצה הדתית שומרון, דוידי בן ציון סגן ראש המועצה, ואייל בלוך מנהל אגף חינוך.

יו"ר חבר השופטים היה דורון שחר, חתן התנ"ך העולמי לשנת תשנ"ו שגדל ביישוב שערי תקווה בשומרון.

כלת התנ"ך הזוכה היא מוריה היימן מרבבה, וחתן התנ"ך הוא דביר הרשקוביץ, תלמיד בית הספר נחלת צבי באלון מורה.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון אמר בחידון, "בשבילנו כל מי שיושב כאן הוא המנצח הגדול. עצם הלימוד שלכם, עצם הרצון שלכם להגיע לחידון התנ"ך, להכיר את התנ"ך, שורש קיומנו, הוא הניצחון שלכם ושל כולנו".

הוא פנה ליו"ר איחוד מפלגות הימין הרב רפי פרץ ואמר לו, "אני רוצה לשלוח לך בשם כולם, את הברכה ואת התפילה של השומרון: שתזכה בע"ה להוביל תנופת בנייה בכל ארץ ישראל ובפרט ביהודה ושומרון ושתזכה יחד אתנו להקים מחדש ולבנות מחדש את ישובי צפון השומרון וגוש קטיף. אנחנו מצפים מהממשלה: לתנופת בניה, להקמת ישובים, לריבונות על יהודה ושומרון. לך בכוחך זה והושעת את ישראל".

הרב פרץ אמר בחידון "השורשים שלנו זה התנ"ך. כשאנחנו לומדים תנ"ך אנחנו לומדים מי אנחנו, אנחנו לומדים של מי הארץ הזו, אנחנו לומדים מה הערכים של העם הזה. אנחנו דרך התנ"ך צריכים לבנות בתוכנו את תחושת האחדות. האחדות המשותפת, אני אומר לכולנו ובראש ובראשונה לעצמי, עלינו לגשת בצניעות ובאחווה וברעות. כך הקב"ה מעמיד ברכה".

רעות הרשקוביץ, אמו של דביר חתן התנ"ך הזוכה, שבשנה שעברה לא הצליח להגיע לגמר סיפרה על האושר שבניצחון בנה. "המשפחה כולה התגייסה, גם בית הספר, אבל בסוף זה שלו. כל המתמודדים היו מצויינים. הלוואי שיגדלו כולם בתורה ובמידות טובות. אנחנו מודים לצוות שלו בבית ספר שעודד ולחברים".