ישיבת חיצים באיתמר: הבוגרים מחזירים אהבה

לחצו כאן כדי להיות שותפים בבניין בית המדרש לזכר 12 נופלי ישיבת חיצים באיתמר

ישיבת חיצים שבאיתמר בעיצומה של בניית בית מדרש ומבנה בית הספר של הישיבה. בעוד המדינה ממנת את בניית מבנה בית הספר בית המדרש, ליבה של הישיבה, ייבנה מכספי תרומות מהציבור הרחב.

"החלטנו שאנחנו בונים בית מדרש לזכר הבוגרים שלנו", מספר הרב שי סוויסה, מנהל הישיבה, הקורא לציבור הרחב להיות שותפים למעבר הישיבה לבית הקבע ממבני הקראוונים, מבצע לו נרתמים בוגרי הישיבה בהמוניהם מתוך רצון להשיב אהבה לישיבה בה גדלו.

הרב סוויסה מזכיר כי לישיבה 12 נופלים, בהם גם מי שנרצחו בישיבה בשנת תשס"ב, כאשר הישיבה איבדה חמישה תלמידים בתוך חודש וחצי, "העוצמות של המקום הזה לפרוח ולהמשיך לגדול הם מה שמחמם את הלב. ההחלטה הערכית שלנו הייתה שאין משהו משמעותי יותר שניתן לעשות להנצחתם. מתוך לימוד התורה הזכר שלהם צף כל הזמן והלימוד יהיה לעילוי נשמתם".

ראש הישיבה, הרב אהרון כהן, מספר על ההתרגשות הגדולה לנוכח "עם ישרכאל המתחבר בלב שלו לישיבה. ישיבת חיצים הא ישיבה של לב. זה מה שמניע אותה. אנחנו רואים את זה בהתחברות הבוגרים שלנו שהישיבה נגעה בלב שלהם ומתוך כך גלים של אהבה והתלמידים שותפים לבניית בית מדרש מיוחד בעל אור אחר וצבע אחר. עם שיראל זקוק לבית המדרש הזה".

הרב כהן מציין כי לו הייתה הישיבה פותחת את האפשרות לתרומה של תורם אחד שיקדיש את המבנה כהבנתו הדבר היה אולי קל יותר, אך התחושה היא שהבוגרים הם חלק מהישיבה ו"לא ניתן לראות שמוקם בית מדרש שאינו בנוי לעילו נשמת הבוגרים שלנו".

סיירנו עם יהושע שרמן, מנכ"ל הישיבה, במבנה הישיבה ההולך ונבנה. "אנחנו עסוקים כעת בבניית הגג. כעת יש כאן הרבה ברזלים אבל בעזרת ה' בעוד שנה יהיו פה הרבה תלמידים ותורה למען שמו באהבה".

על כל אלה מוסיף הרב סוויסה ומספר על התחושות לנוכח התגייסותם של בוגרים למבצע ההתרמה בכל דרך ובכל אפיק. "האמירה היא 'תעזרו לי להחזיר אהבה לישיבה' וזה שווה הכול".

לחצו כאן כדי להיות שותפים בבניין בית המדרש לזכר 12 נופלי ישיבת חיצים באיתמר