איילת שקד: יש מי שמדברים - ויש מי שעושים

לשכת עורכי הדין העניקה לשרת המשפטים היוצאת אות הוקרה על פועלה לקידום המשפט העברי.

חזקי ברוך , ט' בסיון תשע"ט

השרה שקד במהלך הטקס
השרה שקד במהלך הטקס
צילום: דוברות

שרת המשפטים היוצאת איילת שקד קיבלה הערב (רביעי) אות הוקרה מלשכת עורכי הדין על פעילותה לקידום המשפט העברי.

בטקס קבלת האות אמרה שקד, "יש מי שמדברים ויש מי שעושים. ניסן סלומיאנסקי, הלשכה ואני עשינו דברים רבים בקדנציה האחרונה לקידום המשפט העברי".

"מיניתי עוזרת משפטית ייעודית למשפט עברי לבית המשפט בעליון על מנת להנגיש אותו לשופטי העליון. בניתי תקנה שעוסקת לראשונה בבתי דין לממונות ותיקנו את חוק יסודות המשפט שיכלול גם את המשפט העברי. יש עוד הרבה עבודה לפנינו ואני מקווה שעוד נזכה לעשות אותה", דברי שקד.

המשנה לנשיאת בית המשפט העליון בדימוס, השופט אליקים רובינשטיין, אמר לשקד, "חלקתי עליך בעניינים שעל סדר היום הציבורי, אבל נהניתי לעבוד איתך בוועדה לבחירת שופטים. הייתה לך אג׳נדה אבל היית שקולה ובעלת שכל ישר. כשאני שומע את הקולות היום, אני מבין שעוד נתגעגע לאיילת שקד".

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, העניק מגן הוקרה לשקד ואמר לה, "היית שרה למופת. המשנה רובינשטיין אמר עליך - יש לה שכל ישר והיא מאוד אנושית. ח"כ סלומינסקי לשעבר אמר - היה כיף לעבוד איתך".

לאחר מכן הוענקו אותות 'יקיר המשפט העברי' של הלשכה לשופט בדימוס משה דרורי ולפרופסור ברכיהו ליפשיץ. את האירוע יזם עו"ד איציק נטוביץ - ראש סיעת אמונה במשפט ויו"ר ועדת משפט עברי בלשכת עורכי הדין.