מרכזי הזהות היהודית - בסיס חוסנה של מדינת ישראל

הרב רפי פרץ למנהלי ורכזי ארגון "זהות": אתם נושאים על גביכם שליחות עצומה, זהות יהודית חזקה היא בסיס חוסנה של מדינת ישראל.

רפאל לוי , י' בסיון תשע"ט

כנס ארגון 'זהות' בגולה בפ"ת
כנס ארגון 'זהות' בגולה בפ"ת
צילום: זהות

כנס מרכזי “זהות” נערך אמש (רביעי) במועדון ה'גולה' בפתח תקווה והשתתפו בו עשרות מנהלי ורכזי הארגון.

בכנס שעסק בתכני הזהות היהודית המועברים על ידי מרכזי זהות, דנו המשתתפים בשאלות - כיצד מצליחים לחנך לערכים, לציונות, לזהות יהודית עמוקה, בעידן הרשתות והמסרים המיידים? כיצד מצליחים לדייק את המסרים לקהלי היעד השונים?

לפתיחת הכנס הגיע יו"ר הבית היהודי, ח"כ הרב רפי פרץ, שאמר: "אתם, המנהלים ורכזי ההדרכה של מרכזי הזהות עסוקים יום יום בנשמתה של מדינת ישראל. זוהי שליחות עצומה, זהות יהודית חזקה היא בסיס חוסנה של מדינת ישראל. אני שמח לראות מקרוב את העשייה הברוכה ואת מגוון המרכזים הפזורים בכל הארץ".

את הדיון ניהל מנהל האגף לתרבות יהודית, הרב איתיאל בר לוי שאמר בסיכום: "הצלחת המרכזים מגיעה מכוח אדם איכותי, תכנים מוקפדים, בהם עסקנו ביום זה. בימים אלה אנו נערכים לשיווק התכניות לשנה הבאה. הביקוש גדל ואיתו הצורך בהעמקת האיכות".

מנכ"ל זהות, ישראל בן פזי, סיפר על הביקוש הגבוה לתכנים הנוגעים בשאלות ליבה של החברה הישראלית: "בתי הספר עומדים מול אתגר עצום, לצד הלמידה המשמעותית ומבחני הבגרות עוסקים בתי הספר בחינוך לחיים ערכיים, בחינוך לתרומה לחברה, בחינוך לשליחות ולמעורבות, לתפיסתנו העמקת הזהות היהודית היא המפתח להצמחת תלמיד ערכי, הנאמן לעמו, למורשתו ולמולדתו".

יו"ר זהות, רועי צדוק, אמר: "מרכזי הזהות היהודית הפרוסים בכל הארץ הינם הגוף המשמעותי שמצליח להעביר את הזהות היהודית לכל אחד מהתלמידים. כנס זה העוסק בתוכן יעלה אותנו לקומה חדשה בהעמקת הזהות היהודית".