ג'וליאן אסאנג'
ג'וליאן אסאנג' צילום: רויטרס

שבע שנים לאחר שמצא מקלט בשגרירות אקוודור בבריטניה, מייסד ויקיליקס, ג'וליאן אסאנג' יוסגר ככל הנראה בקרוב לארה"ב ויעמוד לדין בחשד לעבירות ריגול.

שר הפנים של בריטניה, סאג'יד ג'אוויד, הודיע כי חתם על בקשת ההסגרה נגד אסאנג' שנשלחה על ידי משרד המשפטים האמריקאי, שמבקש להעמיד את אסאנג' לדין בגין עבירות על החוק נגד ריגול.

"ראשית, אני מאוד מרוצה שהמשטרה הצליחה לעצור אותו, וכעת הוא מאחורי הסורגים כי הוא עבר על החוק הבריטי. ישנה בקשת הסגרה מארה"ב שתידון בבית המשפט ביום שישי, אבל אתמול חתמתי על בקשת ההסגרה והיא תעבור מחר להחלטת בית המשפט" אמר ג'אוויד.

נציגים של משרד המשפטים האמריקאי הגיעו ללונדון ויעידו מחר בפני בית המשפט המקומי במהלך בקשת ההסגרה נגד אסאנג', המואשם כי הדליף לרוסיה מסמכים חסויים שנשלחו אל אתר "ויקיליקס" אותו ייסד. הנציגים האמריקאים אמורים לחשוף בפני בית המשפט חלק מהחשדות נגד אסאנג' ולבקש את אישור הסגרתו לארה"ב.

כרגע עומדים בפני אסאנג' 17 סעיפים של עבירות על החוק למניעת ריגול בארה"ב, והוא מואשם בעידוד, קבלת ופרסום חומר מסווג. בהודעה רשמית שפירסם משרד המשפטים הבריטי נמסר כי "מר אסאנג' נעצר בעקבות בקשת הסגרה של ארה"ב. הוא מואשם בשורת עבירות שכוללת שימוש לרעה במחשבים, וחשיפה בלתי חוקית של מסמכים מסווגים הנוגעים למידע בטחוני לאומי. קיבלנו את בקשת ההסגרה, שנחתמה על ידי שר הפנים. המקרה יעבור כעת לבית המשפט".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו