פרס החזון לאבי ניר בפסטיבל הקולנוע הישראלי בלוס אנג'לס

מנכ"ל קשת נבחר לאורח כבוד בפסטיבל הסרטים וקיבל את פרס החזון של הפסטיבל, כהוקרה על פועלו לקידום תעשיית התוכן הישראלית.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , י"א בסיון תשע"ט

ג'יימי ריי ניומן, גיא נתיב, מאיר פניגשטיין, רוג'ר קורמן ואבי ניר
ג'יימי ריי ניומן, גיא נתיב, מאיר פניגשטיין, רוג'ר קורמן ואבי ניר
צילום: Todd Williamson

מנכ"ל ''קשת'' אבי ניר קיבל אמש (חמישי) את פרס החזון של פסטיבל הסרטים הישראלי בלוס אנג'לס לשנת 2019 (Visionary Award), כהוקרה על פועלו לקידום תעשיית התוכן הישראלית בשוק הבינלאומי.

גם הבמאי זוכה האוסקר גיא נתיב והקולנוען רוג'ר קורמן זכו להוקרה מטעם הפסטיבל.

מדובר בפסטיבל הגדול והמשפיע ביותר לקולנוע ישראלי בארצות הברית, שייערך בנובמבר בלוס אנג'לס זו הפעם ה-33. לאורך השנים הנחו את הפסטיבל וזכו בפרסי הוקרה מטעמו אנשי תעשיית הבידור המשפיעים בעולם, בהם וורן בייטי, דני דה ויטו, קמרון דיאז, מייקל דאגלס, ג'ונה היל, דסטין הופמן, לארי קינג, ארנון מילצ'ן, אבי נשר, נטלי פורטמן, אדם סנדלר, שרון סטון, סשה ברון כהן, נעמי ווטס ונוספים.

ניר התייחס בנאומו לכך שבעשור האחרון הצליחו יוצרי הדרמה הישראלית לעשות את הסינתזה בין הסיפור האישי, הקולקטיבי והמשמעותי לבין היכולת לתקשר עם קהל רחב ולגשר על השפה והמרחק, וסימן בדבריו את ישראל כמעצמת תכן עולמית.

ניר הוא מנכ"ל חברת קשת, הכוללת את ערוץ 12, mako, והזרוע הבינלאומית קשת אינטרנשיונל. קשת היא גוף התוכן הישראלי המוביל בעולם, ואחת מ-10 חברות הפצת התוכן המובילות בעולם, אשר בימים אלה עובדת עם שורת גופים בינלאומיים, בהם NBC, ABC, HBO, אפל ונטפליקס. לאחרונה פורסם כי הסדרה "להיות איתה" תעלה בעונת הסתיו הקרובה ברימייק אמריקאי ברשת ABC.

ניר, מפיק שותף ב-"Homeland" ("בני ערובה") וב-"The A Word" ("פלפלים צהובים"), נבחר ב-2018 לרשימת 500 האנשים המשפיעים בתעשיית הבידור העולמית של מגזין וראייטי, זו השנה השנייה ברציפות.

מעמד הענקת הפרס החגיגי מהווה את יריית הפתיחה למהדורה ה-33 של פסטיבל הסרטים הישראלי, שייערך ב-12-26 בנובמבר בלוס אנג'לס.