"ליברמן יכפה ממשלת שמאל"

בליכוד ובבית היהודי תוקפים את יו"ר ישראל ביתנו שאמר כי ידרוש הקמת ממשלה עם כחול לבן, בלי החרדים ובלי איחוד מפלגות הימין.

ערוץ 7 , י"ב בסיון תשע"ט

ליברמן ופרץ
ליברמן ופרץ
Photo by Noam Revkin Fenton/Flash90

במפלגת הליכוד הגיבו במוצאי שבת להודעת ח"כ אביגדור ליברמן ולפיה הוא ידרוש הקמת ממשלת אחדות עם הליכוד וכחול לבן, בלי איחוד מפלגות הימין ובלי המפלגות החרדיות.

''יצא המרצע מהשק: ליברמן אומר בפירוש שהוא מוכן ללכת עם לפיד וגנץ ולכפות הקמת ממשלת שמאל. מי שרוצה ממשלת ימין חייב להצביע רק לליכוד בראשות נתניהו", אמרו בליכוד.

מנכ''ל מפלגת הבית היהודי ניר אורבך תקף את יו"ר ישראל ביתנו, ''אביגדור ליברמן חסר האחריות שלקח את כל המדינה למערכת בחירות מיותרת ומטורללת, כבר קובע עם מי הוא יושב בקואליציה. ראוי להתייחס לאמירה הזו כפי שאמר שיחסל את הניה תוך 48 שעות. קודם שיעבור את אחוז החסימה ואז שיתחיל לדבר''.

ח''כ אופיר סופר (איחוד הימין) אמר ''אז הפלא ופלא מילה של ליברמן זאת לא מילה. ממשלת ימין חזקה תקום רק עם מפלגת ימין גדולה מימין לליכוד, מפלגה ערכית שלא מפחדת לדבר בגלוי על מסורת ישראל, שלמות הארץ והחזרת השפיות לבתי המשפט".

עו"ד איתמר בן גביר, מראשי ''עוצמה יהודית'', הגיב גם הוא לליברמן: "עכשיו הכל מחודד בפני הבוחר - או ממשלת שמאל של גנץ-ליברמן, או ממשלת ימין של ביבי-בן גביר שאנחנו לשון המאזניים שלה. ליברמן שוב מוכיח שהוא עמוק בשמאל, וחסר כל עמוד שידרה אידיאולוגי: פעם הוא בימין, פעם בשמאל, פעם נגד עודה, פעם מסתחבק עם טיבי, פעם שותף לחרדים ופעם מנסה לגזור קופה עליהם. ליברמן מסוכן לישראל וברור שכדי שביבי יקים ממשלת ימין צריך בן גביר חזק ומספר נציגים של עוצמה יהודית בכנסת הקרובה".

בן גביר מוסיף כי ''בימים האחרונים אני עושה לילות כימים כדי ליצור חיבורים בימין ולהציג בלוק טכני ענק שימנע אובדן קולות וניצחון אמיתי".

כאמור, יו"ר ישראל ביתנו הודיע מוקדם יותר כי ידרוש הקמת ממשלת הליכוד-כחול לבן וימליץ לנשיא המדינה להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על ראש המפלגה שתקבל הכי הרבה מנדטים בבחירות לכנסת ה-22.

''בשבוע האחרון, על רקע הניסיונות מצד נתניהו למקד את הקמפיין בשאלה מי יהיה ראש הממשלה, נדהמתי לראות את התחרות הפרועה והמבישה שהתפתחה בין גנץ לנתניהו בשאלה מי יכנע ומי יוותר יותר לחרדים", כתב ליברמן בפייסבוק.

לדבריו, הסוגיה החשובה ביותר שהבוחר צריך לשקול בבואו אל הקלפי היא איזו ממשלה תהיה ומה יהיה הרכבה – ''אם זו תהיה ממשלת הלכה או ממשלה לאומית וליברלית''.

בנסיבות שנוצרו, אמר ליברמן, ''הקטסטרופה שהציבור עדיין לא כל כך מודע לה בתקציב המדינה, והאתגרים הביטחוניים הצפויים – תפקידנו לכפות על 'הליכוד' ועל 'כחול לבן' להקים ממשלת חירום לאומית ליברלית: 'ישראל ביתנו' – 'הליכוד' – 'כחול לבן'. ממשלה שתשקף את רצון הרוב המוחלט של אזרחי מדינת ישראל''.

ליברמן מסרב להתחייב כי ימליץ על נתניהו. ''המפלגה שתקבל את מרב המנדטים, נציגה יהיה המועמד להרכבת הממשלה – בלי החרדים ובלי איתמר בן גביר.

''לאחר גיבוש תקציב המדינה, הסכמות בסוגיות הביטחון וסיכומים בנושאי דת ומדינה תוקם קואליציה, ורק אחר כך מי שירצה, על בסיס קווי היסוד האלה, שיצטרף בשמחה", הוסיף יו"ר ישראל ביתנו.