היום ומחר: מחזירים אהבה לישיבת קריית ארבע

הישיבה התיכונית בקריית ארבע גידלה דורות של תלמידים ועכשיו מרחיבה את קריית החינוך עם קמפוס מפואר. בואו להיות שותפים

בשיתוף יתק"א , י"ג בסיון תשע"ט

הישיבה התיכונית בקרית ארבע יוצאת היום (ראשון) למסע גיוס כספים בין יומיים, להשלמת הבנין החדש של הישיבה.

מדובר על מבנה בן שלוש קומות שיכלול אלפי מטרים וישלים את קרית החינוך המפוארת של הישיבה, השוכנת בחזית הכניסה לקרית ארבע.

את בנייתה של קרית החינוך החל ראש הישיבה הרב אבינועם הורוביץ לפני 30 שנה וכיום מונה הקריה מספר מבנים מרכזיים לבית מדרש, פנימיות, אודיטוריום ואף שורת בנייני מגורים סביב לישיבה.

הבנין החדש יכפיל את מבנה חדר האוכל ויכלול 500 מקומות, לצד קומות נוספות של אולמי פעילות, כיתות אומנות, תרפיה וחדר רוגע עבור הכיתות המקדמות בישיבה, מקווה מפואר ואולם כושר, שיאפשר לתלמידי הישיבה להתכונן כראוי לגיוס, לאור העובדה שבקרב בוגרי הישיבה ישנם כמעט 100 אחוזי גיוס.

הרב הורוביץ מספר כי הבניין החל להיבנות לאחר הבטחה של תורם שהיה מעוניין לממן את הפרויקט כולו, אולם בעקבות סיבות אישיות נאלץ לסגת מההבטחה. כך נוצר מצב שהישיבה נותרה בחוב של 8 מיליון שקלים ובאמצע בניה, שגם הפכה לכורח קיומי להמשך תפקודה של הישיבה.

״ברוך ה' זכינו השנה להשלים 30 שנה מאז הקמת יתק''א. אנו מאושרים, על שלושים שנה שבהן התרכזנו תמיד בשאלה מה עוד אפשר להעניק לתלמידים בהיותם בישיבה, ומה עוד ניתן להעניק לעם ישראל ולארץ ישראל" סיפר הרב הורוביץ.

"לצד העשייה החינוכית הענפה, זכינו בחסדי ה' לבנות קמפוס גדול, שהגדיל מאוד את גבולות קרית ארבע, ומאפשר לתלמידים להרגיש בבית ולקבל את כל צרכיהם. עד היום נשאתי לבדי בסייעתא דשמיא עצומה, בעול מימון הבניה והפיתוח, ומעולם לא פניתי לשתף אחרים. אך הפעם אני נאלץ לשנות מהרגלי, ולהזמין את עמך בית ישראל וקהל אוהבי קרית ארבע חברון, להיות שותפים של ממש בהשלמת הבניין.

״זוהי הזדמנות נפלאה, להשיב אהבה, לחזק את משפחת יתק''א ולהיות כל אחד מכם שותף של ממש בהמשך בניין הישיבה", הוסיף הרב הורוביץ.

עכשיו הזמן להיות שותפים בבניית הבניין החדש של קמפוס הישיבה התיכונית קרית ארבע חברון