שרה נתניהו הורשעה בפלילים

נשיא בית משפט השלום בירושלים אישר את הסדר הטיעון כולל את העונש שנקבע לשרה נתניהו, קנס בסך 5,000 ש"ח ופיצוי בסך 45 אלף ש"ח.

ערוץ 7 , י"ג בסיון תשע"ט

רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, הורשעה היום (ראשון) על ידי נשיא בית משפט השלום בירושלים השופט אביטל חן בעבירה של ניצול מכוון של טעות הזולת.

בהתאם להסדר הטיעון שהושג בין הצדדים תשלם שרה נתניהו קנס בסך 5,000 שקלים ופיצוי למדינה בסך 45 אלף שקלים. נתניהו ביקשה לפרוס את התשלום לעשרה תשלומים והשופט נענה לבקשתה.

במהלך הדיון אמר נציג הפרקליטות, כי במשא ומתן להסדר טיעון עשתה הפרקליטות ויתורים משמעותיים. עם זאת הוא ציין כי הודאתה של שרה נתניהו בעבירה פלילית מבטאת לקיחת אחריות מצידה על מעשיה.

עו"ד יוסי כהן, סנגורה של שרה נתניהו, אמר בדיון, "שפכו את דמה של מרשתי. 20 מיליון שקל הוצאו בחקירה הזאת. חקרו אותה כאילו היא ארגון פשע. מה מצאו בסוף? כמה חמגשיות".

כהן ציין כי לא יבקש כעת להתמודד עם סוגיית הקלון, "אנחנו שומרים לעצמנו את הזכות לעשות זאת בהמשך. אם יהיה בכך צורך בעתיד - נטען אז".

"אני מתקשה לומר מה חשתי בקשר לעונש הלא כתוב שקיבלה מרשתי, זה מסוג העונשים החמורים ביותר שאדם קיבל. המטרה הייתה להפיל את בעלה ואת הממשלה", הוסיף כהן, "מבקר המדינה החליט לערוך דוח ביניים על מעונות ראש הממשלה, זה קרה באופן תקדימי. הדוח הזה היה האות למסע הציד"