צפו: הטכנולוגיות החדשות של רפאל רפאל

רפאל חושפת לראשונה, במסגרת הסלון האווירי בפריז שיפתח מחר (שני), את פודי הלייטנינג-5 והרקהלייט XR, בשילוב מערכת מכ"ם(SAR) ייחודית של חברת אלתא.

מערכת הלייטנינג הותיקה של רפאל הינה מטע"ד (pod) אלקטרו-אופטי לניווט, איתור והנחיה של חימוש מונחה. המערכת נמצאת בשימוש מבצעי בלמעלה מ-20 מדינות על סוגים שונים של מטוסי קרב.

מערכת ה"רקהלייט" היא פוד אלקטרואופטי לתצפית ולאיסוף מודיעין בזמן אמת.

שילוב היכולות האלקטרואופטיות ויכולות המכ"ם בשתי המערכות, מאפשר מענה רחב למגוון תרחישים במתארים שונים. תוספת המכ"ם משדרגת את יכולות הירי-מנגד של מטוסי הקרב למטרות מרוחקות, וכך גם יכולות איתור וזיהוי מטרות.

יובל מילר, סמנכ"ל בכיר וראש חטיבת אוויר ומודיעין ברפאל: "מדובר ביכולת חדשה המהווה קפיצת מדרגה משמעותית למערכות המוטסות. שילוב הטכנולוגיות מאפשר מתן מענה איכותי ביותר למצבי יום ומצבי לילה, ובכל מזג אוויר".

בנוסף, בתערוכה יוצגו מגוון המערכות והיכולות הבאות:

כיפת ברזל
צילום: שאול גולן

כיפת-ברזל רב-משימתית- עם יותר מ-2,000 יירוטים מבצעיים ומעל ל-90% הצלחה, מערכת כיפת ברזל של רפאל תוצג לראשונה במתכונת רב משימתית, בגרסה הניידת (i-Dome), ובגרסה הימית (C-Dome).

חליפות חימוש למטוסי קרב - בנוסף לפודי הלייטנינג והרקהלייט, יוצגו מערכות לוחמה אלקטרונית (Skyshield, Liteshield), טילי אוויר-אוויר (Python-5, i-Derby,) חימוש אוויר-שטח (ספייס), ותקשורת (BNET) כפלטפורמה שמאפשרת פעולה מבצעית חלקה ונטולת הפרעות.

מערכות תקשורת מתקדמות - רפאל מספקת מענה לצורך לתקשורת בשדה הקרב באמצעות מערכת BNET בעלת פטנט טכנולוגי ייחודי המאפשר בין השאר ערוץ תקשורת רב-תדרים (MCR) והעברת מידע רב בפס רחב ובמהירות גבוהה.

ירי ספייק ממסוק
צילום: רפאל

משפחת טילי ספייק (גיל) - בתערוכה יוצגו טילי ספייק מהדור החמישי, טילים עם טווחים שונים - מטווח קצר מאוד ועד לטווחים רחוקים. הספייק הוא טיל רב-תכליתי משמש את כל הכוחות בכ-45 פלטפורמות שונות, באוויר, בים וביבשה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו