"לדרוש את יישום החלטת מועצת הביטחון"

ח"כ עידית סילמן מבקשת מראש הממשלה ומשר החוץ ללחוץ על האו"ם ליישם את החלטת מועצת הביטחון של האו"ם בנוגע להשבת נעדרים חללים.

ערוץ 7 , י"ג בסיון תשע"ט

עידית סילמן
עידית סילמן
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ח"כ עידית סילמן שיגרה היום (ראשון) מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, ליו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין לשר החוץ ישראל כץ, בעקבות החלטת מועצת הביטחון של האו"ם בדבר השבת נעדרים וחללים.

"לפני מספר ימים עברה החלטת מועצת הביטחון של האו"ם בדבר חובת השבת נעדרים וחללים לבני משפחותיהם לקבורה, וכן הוגדרה אחריות הקהילה הבינלאומית והמדינות החברות באו״ם לפעול למימוש מחויבות זו", ציינה סילמן.

לדבריה, "חיילי צה"ל אשר הוכרזו כנעדרים, מוחזקים עדיין בשבי החמאס מזה כארבע שנים ועשרה חודשים. כזכור, הדר גולדין ז"ל נהרג ונחטף בזמן הפסקת אש הומניטרית בינלאומית".

"הגיעה שעתה של מדינת ישראל לקחת אחריות מלאה על העניין, לפעול ולדרוש את השבת החיילים על פי כללי המוסר, המשפט והשכל הישר", הוסיפה סילמן. "שליח האו"ם למזרח התיכון מר ניקולאי מלדנוב, נדרש על פי החלטה זו לקרוא ולפעול להשבת הבנים מעזה, דבר שטרם נעשה עד היום".

"אסור למדינת ישראל לאפשר לחמאס, ארגון טרור רצחני, לקבוע את התנאים ולהוביל את המציאות, תוך שהם מחזיקים את חיילי צה"ל, אזרחי עזה, תושבי עוטף ישראל כשבויים בידיהם", קבעה.

"אני קוראת מעל במה זו להשבת החיילים כתנאי לכל תוכנית הסדרה, הפסקת אש, ובעיקר כצעד בונה אמון לתוכנית השלום של נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ אשר נמצאת כבר על השולחן", דרשה סילמן.