מובילי התערוכה בכנס ה'ג'רוזלם פוסט'
מובילי התערוכה בכנס ה'ג'רוזלם פוסט' צילום: דוברות השר

המועצה האזורית בקעת הירדן ונציגי מועצת יש"ע הקימו דוכן הסברה בכנס הג'רוזלם פוסט במנהטן - ניו יורק, במטרה להעלות את המודעות לחשיבות המאבק בתנועת החרם על ישראל - BDS.

מנכ''ל מועצת יש"ע, יגאל דילמוני, סיפר לערוץ 7 "אנחנו נמצאים פה עם ראש המועצה של בקעת הירדן, דוד אלחייני, וצוות של חברת ורסטה ואני, מציגים פה דוכן עם תוצרת חקלאית ותוצרת מהתעשייה של יהודה ושומרון לכל האנשים שבאים לכנס".

הוא הסביר מדוע חשוב דווקא במנהטן להציג את פירות הארץ. "נמצאים כאן המון חברי כנסת ושרים מהארץ וגם חברי קונגרס ופעילים מרכזיים, אמריקנים פרו-ישראלים, וגם כל מיני אנשים מהממשל שבאים לראות. אנחנו עומדים ומסבירים להם על החשיבות של התעשייה ושל הכלכלה ביהודה ושומרון".

דילמוני הוסיף ,"מדובר בפרויקט משותף של המועצה האזורית בקעת הירדן ושל המשרד לעניינים אסטרטגיים של גלעד ארדן ובמסגרת הפרויקט הזה אנחנו משתתפים בכנסים ומציגים את התוצרת ואת התעשייה ואת החשיבות של הפיתוח הכלכלי באזור. חלק מכך הוא מאבק ב-BDS וחלק מכך זה גם עידוד של פיתוח תשתיות באזור הזה".

מנכ''ל מועצת יש"ע סיפר כי אחר הצהריים ינאם בכנס ד"ר יחיאל לייטר, מטעם המשלחת, שידבר על הפיתוח של הכלכלה ועל החשיבות שלה באזור יהודה ושומרון, לערבים ויהודים כאחד.