"כושי מסריח": קצין קילל חייל - והתנצל

מפקד פלוגה בגדוד 101 של הצנחנים כינה לוחם בן העדה האתיופית "כושי מסריח". הלוחם סיפר: "נעלבתי עד עמקי נשמתי".

ערוץ 7 , י"ד בסיון תשע"ט

"כושי מסריח": קצין קילל חייל - והתנצל-ערוץ 7
צנחנים
צילום: דובר צה"ל

קצין בדרגת סרן, מפקד פלוגה בגדוד 101 של הצנחנים, כינה לוחם בן העדה האתיופית "כושי מסריח". בעקבות בירור שקיים המג"ד נאלץ המ"פ להתנצל.

הלוחם סיפר לעיתון ידיעות אחרונות: "היינו בסוף אימון בשבוע הקמה בשטח בפלוגה הוותיקה. המ"פ חשב שאנחנו, החיילים הוותיקים, עשינו מעשה קונדס ולקחנו לו את המפתחות לרכב. לי לא היה מושג בכלל במה מדובר אבל הוא היה בטוח שזה אני. לכן הוא הלך לרס"פ ולחייל נוסף ואמר להם 'זה הכושי המסריח עשה את זה'".

"הייתי בשוק", הוא משחזר, "לא הייתי קשור לאירוע ונעלבתי עד עמקי נשמתי. זה רץ בכל הפלוגה שהוא מכנה אותי ככה. המ"פ הזה היה מפקד מחלקה שלי במסלול במשך שמונה חודשים ולכן זה כל כך כאב לי".

הלוחם ניגש למג"ד וסיפר לו את שאירע. "המג"ד זימן אותי ואז הכניס את המ"פ לשיחה. בהתחלה הוא הכחיש ורק אחר כך הודה והתנצל על המעשה. אני לא אעבור על זה בשקט בעיקר כדי שלא יעשו את זה לחיילים אתיופים אחרים. לא סיפרתי להורים שלי כדי לא להעציב אותם, אבל אני אספר להם".

תגובת דובר צה"ל: "צה"ל רואה בחומרה אירועים מסוג זה ופועל על מנת למגרם. בצה"ל אין מקום לאמירות פוגעניות מכל סוג. המקרה מוכר ותוחקר ע״י המג"ד ובימים הקרובים יתוחקר על ידי מפקד החטיבה. הקצין התנצל בפני החייל".