תצפית על כוכבים
תצפית על כוכבים צילום: יובל פדר

ביום חמישי הקרוב יחול יום הולדתו של אילן רמון ז"ל, האסטרונאוט הישראלי הראשון. בשעה 20:00 יתקיימו אירועים ברחבי הארץ שהכניסה אליהם היא בחינם.

ארגון אשכולות וקרן רמון, בשיתוף החברה למתנ"סים ומשרד החינוך, יחנכו לראשונה את אירועי "מסע בין כוכבים- צופים לשמיים", פעילויות אסטרונומיה ותצפיות כוכבים למשפחות. האירועים יתקיימו בכ-15 מוקדי פעילות שונים בארץ מהגולן ועד אילת.

"מסע בין כוכבים" יתקיים בשיתוף האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך במטרה לעודד צעירים לחקור ולהכיר את תחומי המדע והחלל, תוך היכרות ולמידה של אהבת הארץ. במסגרת שיתוף הפעולה צוותי הדרכה של אשכולות, בשיתוף קרן רמון, יתפרסו על פני מוקדים קהילתיים שונים מהגולן ועד אילת לפעילויות אסטרונומיה ותצפיות כוכבים מודרכות.

בפעילויות ילמדו המשתתפים על מורשתו של אילן רמון, דמותו וערכיו, יחשפו לעולם האסטרונומיה, יצפו בכוכבים, יזהו גרמי שמיים וישמעו סיפורים ומיתוסים שנוצרו לאורך השנים.

אדיר וישניה, מנכ"ל ארגון אשכולות: "נרגשים לקדם פעילות חווייתית ומעשירה לקהילה ולמשפחה שתנייד את עיניהם של הילדים ובני הנוער מהסמארטפונים לשמיים, ותעודד סקרנות ולמידה חווייתית לעולם נסתר ומרתק של כוכבים ואסטרונומיה המשפיע על חיינו לאורך דורות. אילן רמון חלם והגיע למרחבים חדשים, וכבש את ליבנו באישיותו ובמידותיו. החיבור בין אשכולות לקרן רמון טבעי לאור ערכים משותפים- מצויינות, מנהיגות ואהבת הארץ והאדם".

רן לבנה, מנכ"ל קרן רמון: "תצפיות כוכבים הם אחד האמצעים הטובים ביותר לקרב ילדים ובני נוער למדעים, מקסים לערוך לראשונה ביום הולדתו של אילן רמון אירוע ארצי בפריסה ארצית. גם לדבר על אילן וסיפורו הייחודי וגם לעורר השראה בקרב רבבות".

בין המוקדים בהם יתקיימו האירועים והתצפיות: תל סאקי בגולן, יער השלום בעיר דוד, מצפה רמון תל אביב, שדרות, פארק חצרים בנגב, גוש עציון, אריאל ועוד.

להרשמה ופרטים נוספים לחצו כאן