המעצר האלים: הוגשה תלונה נגד השוטרים

תלונה הוגשה נגד השוטרים שעצרו באלימות רבה נער חרדי בעל מוגבלות בל"ג בעומר. כזכור, הסרטון שתיעד את האירוע עורר גל מחאה ציבורי.

יהונתן גוטליב , י"ד בסיון תשע"ט

תלונה הוגשה הבוקר (שני) למחלקה לחקירות שוטרים נגד השוטרים שהכו נער חרדי בעל מוגבלות בירושלים בל"ג בעומר האחרון.

הליווי המשפטי של התלונה מתבצע באמצעות עוה"ד עמית חדד, אליהו וייס ויאיר לשם ממשרד חדד רוט.

עו"ד חדד מסר: "מדובר באירוע חמור במיוחד, שפגע בראש ובראשונה באותו צעיר חסר ישע, אבל גם פגע פגיעה אנושה באמון הציבור במערכת".

"לא יכול להיות שאדם חסר ישע המתהלך ברחוב, ימצא עצמו קורבן למתקפה אכזרית דווקא מצד אלו שאמורים לשמור עליו. התלונה שהוגשה היום היא יריית הפתיחה במאבק למצות את הדין עם האשמים", הוסיף חדד.

כזכור, בחודש שעבר חרך את הרשת סרטון בו נראים שוטרים מפעילים אלימות קשה על נער חרדי בעל מוגבלות. האלימות גונתה מקצה לקצה על ידי פוליטיקאים ואישי ציבור.

מהמשטרה נמסר בעקבות הפרסום, "במהלך פעילות המשטרה אתמול לאכיפה של הקמת מדורות העלולות לסכן חיי אדם בשטחים אסורים בשכונת מקור ברוך בירושלים, נתקלו השוטרים באלימות מצד עשרות מתפרעים שכללה זריקות אבנים, חפצים ותקיפת שוטרים. מתחקור ראשוני של האירוע עולה שבמהלך הפעילות תקף צעיר את אחת השוטרות.

״במהלך המעצר החשוד התנגד, התפרע ונפצע בפניו. מיד לאחר מעצרו ועם בירור מוגבלותו החליט קצין המשטרה שנכח בשטח על שחרורו לאלתר והוא טופל במקום ע״י מד״א. יחד עם זאת, נסיבות האירוע נבדקות ויתוחקרו במלואן".