הרב פרץ לא מוותר על המקום הראשון

יו"ר הבית היהודי התנער מהמתקפה של מוטי יוגב על נפתלי בנט. "אנחנו מתכוונים למצוא את הדרכים לחבר את כל הימין ביחד".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ו בסיון תשע"ט

הרב פרץ לא מוותר על המקום הראשון-ערוץ 7
הרב פרץ
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר החינוך הנכנס הרב רפי פרץ (הבית היהודי) מתעקש לעמוד בראש איחוד מפלגות הימין גם לאחר שיצורפו אליו מפלגות נוספות מהמחנה הלאומי.

בראיון ל"קלמן ליברמן" ברשת ב' אמר פרץ כי יפעל לאחדות הימין בבחירות לכנסת ה-22, אך כל מי שיצטרף יהיה חייב להיות אחריו ברשימה.

הרב פרץ התנער מההשתלחות של ח"כ מוטי יוגב בנפתלי בנט, שר החינוך לשעבר. ''מתנגד לשיח כזה, אנחנו צריכים לדבר בשפה מכבדת לא לדבר לגופו של אדם אלא לגופו של עניין. לנפתלי יש הרבה זכויות בציונות הדתית, עשה פעולות מאוד מבורכות.

''הוא גם עזב אותה בנקודה לא פשוטה בדרך אבל פנינו קדימה, אדם ניזון על פי רובו ואנחנו בהחלט מתכוונים למצוא את הדרכים לחבר את כל הימין ביחד'', הבטיח יו"ר הבית היהודי.

על מינויו לשר החינוך ועל מינויו של בצלאל סמוטריץ' לשר התחבורה אמר הרב פרץ כי "יש כאן הצהרת כוונות מאוד ברורה - אנחנו ברוך ה' בקשר קרוב מאוד עם נתניהו ואנחנו שמחים להעמקת הקשר הזאת. אנחנו רוצים להתהלך ביחד, לפני ואחרי הבחירות. אני משדר כאן קריאת כיוון להמשך הדרך".

על הכניסה למשרד החינוך אמר פרץ "אני מחנך כבר עשרות שנים, גם במערכות הצבאיות וגם באזרחיות, ורוצה להמשיך את הדרך הזאת".

בהמשך הראיון התחייב השר פרץ לתמוך בעמותות שמסייעות לבנות דתיות המשרתות בצה''ל. ''עמותה שעוזרת לבנות בצה''ל, עוזרת ותומכת ודואגת לה, אני רואה את זה בברכה ואני אעזור לה''.

בשבוע שעבר הצהיר יו"ר האיחוד הלאומיבצלאל סמוטריץ' כי יסכים לוותר על מקומו בצמרת המפלגה על מנת לייצר איחוד של מפלגות הימין לקראת הבחירות לכנסת ה-22.

סמוטריץ' השתתף בוועידת ''נוער הריבונות'' שהתקיימה באוניברסיטת בר אילן, ואמר כי "בימים האלה יש לנו מטרה משותפת אדירה לשמירה על שלטון הימין, על ארץ ישראל ועל זהותה היהודית של מדינת ישראל.

"בשבועות האחרונים במסגרת המו"מ שניהלנו עם הליכוד על הממשלה שרצינו שתקום ראינו כמה חשוב שמימין ללכוד תעמוד מפלגה חזקה שתעמוד על התנגדות לנסיגות, שתיאבק בהשתלטות הערבית על שטחי סי, שהמנהל האזרחי ייסגר והאחריות תעבור למשרדי הממשלה ושתחול ריבונות מלאה על כל מרחבי יו"ש''.

סמוטריץ' סיפר כי ''על כל אלה הליכוד סירב במהלך המו"מ, גם על חיזוק מוסד המשפחה ועוד סוגיות בנושאי זהות יהודית".

על העימותים בתוך מחנה הימין אמר סמוטריץ' כי "המחלוקות ביננו הן שוליות. אנחנו ציבור אידאולוגי וככאלה יש בינינו ויכוחים נוקבים וצריך לנהל אותם מתוך הבנה שאלה ואלו דברי אלוקים חיים. האחריות הכבדה על הכתפיים שלנו מחייבת אותנו להתרכז במשותף, להתגבר על אגו וללכת ביחד. אהיה הראשון לוותר על תפקידי האישי כדי שההליכה המשותפת הזו תצליח".

"עשיתי זאת כשוויתרתי לרב רפי פרץ ידידי על המקום הראשון כבר בפגישה הראשונה. עשיתי את זה שוב בימים האחרונים כשויתרתי על תיק החינוך כדי לשמור על האחדות בינינו ולמרות שזה תיק חשוב מאוד ועל פי ההסכם בינינו יכולתי לבחור אותו אחרי שנתניהו נתן את תיק המשפטים למישהו אחר, ואעשה זאת שוב ושוב בשמחה רבה כדי שהציונות הדתית וכל מי שנמצא מימין לליכוד ילכו ביחד, בפתק אחד, יביאו כח פוליטי גדול וביחד נוכל לקדם את כל מה שחשוב לנו, ובכלל זה את הריבונות.

"הקמת ממשלת ימין אחרי הבחירות היא ממש לא מובנת מאליה. נצטרך לעבוד קשה מאוד בחודשים הקרובים כדי שזה יקרה, ובראש ובראשונה להתאחד. אני עוזב כמעט הכל והולך להשקיע את כל זמני ומרצי כדי להביא את האחדות הזו. עם כולם כולם כולם", הכריז יו"ר האיחוד הלאומי.