הסרנו את האבק, אנחנו מוכנים לכל תרחיש

כתב ערוץ 7 הצטרף לאימון המפקדים בגדוד 43 של חטמ"ר בנימין, "הצבא ערוך למערכה הבאה. עשינו קפיצת מדרגה משמעותית".

אלירן אהרון , ט"ו בסיון תשע"ט | עודכן: 17:10

מפקדי גדוד 43, גדוד המילואים של החטיבה המרחבית בנימין, בפיקודו של סא״ל אוקה י', עזבו את הכל מאחוריהם והגיעו השבוע לתרגל ירי, להתאמן בלוחמה בשטח בנוי ולהתנסות בסימולטורים המדמים לחימה.

כתב ערוץ 7 ליווה ותיעד את החיילים במהלך האימון ושמע על המוכנות והרצון לתרום לביטחון ישראל ולהגן על המדינה. "מה שאנחנו רואים פה זה אימון לש"ב (לוחמה בשטח בנוי) שבא לדמות הכנה למצבי קיצון ומצבי חירום שאליהם הגדוד ידרש ביום מן הימים, בתעסוקה מבצעית או בחירום, להתגייס ולהגן על המדינה", אומר המג"ד אוקה.

האימון שנערך השבוע הוא חלק מתכנית תלת שנתית: "אימון כזה קורה אחת לשלוש שנים, אימון כשירות מפקדים, במודל המילואים התלת שנתי. אנחנו מדברים על שנה תעסוקה מבצעית, שנה אימון מפקדים ושנה אימון מלא עם כל המסגרת הגדודית. זה אימון של מספר ימים שמתחיל כאן ומתגלגל למקומות אחרים עם הפתעות", אומר אוקה עם חיוך על פניו.

בצבא לא שוקטים על השמרים וכל הזמן מעדכנים את תורות הלחימה: "הגזרה משתנה מאימון לאימון, האויב עסוק בלפתח את עצמו והוא תמיד מאתגר אותנו ומשתכלל לכן האימונים הללו נועדו בראש ובראשונה להסיר אבק, לחדד תרגולות וללמוד על האמצעים החדשים והתרגולות החדשות שנכנסו לצבא".

סא"ל אוקה היה מעדיף להתאמן יותר אך לא מרגיש מחסור: "צה"ל לא חוסך בתקציבים באימונים, ברור שתמיד אנחנו רוצים יותר אנחנו רוצים להתאמן יותר ולעשות יותר מילואים ולהביא תא הלוחמים שלנו שגרף השיפור יהיה יותר טוב, אבל בסוף - בסל הכלים שיש לנו - אנחנו מצליחים להשיג את המירב".

בניגוד לחיילי סדיר וקצינים בקבע, חיילי וקציני מילואים משאירים אחריהם משפחה, עסקים ועבודה, אך אוקה מציין כי הם עושים זאת בשמחה על מנת לתרום למדינה: "יש סיפוק אין סופי, תפקיד המג"ד הוא מאתגר ובכל זמן נתון שאני יכול לתרום ולתת למדינה אנחנו לא שואלים איפה.

''לתחושה הזאת מצטרפים עוד מפקדים מצוינים בגדוד ובחטיבה שמשאירים עכשיו את כל העולם הפרטי שלהם באזרחות ובאים למילואים לכמה זמן שידרש ומתאמנים. בעיני זו שליחות ואנחנו נעשה את זה ככל שנדרש".

"הצבא ערוך למערכה הבאה ואני יכול להעיד על עצמי שהגדוד שלי ערוך ואני חושב שבשלוש השנים האחרונות גם מבחינת האימונים וגם מבחינת התעסוקה המבצעית וגם מבחינת אימון המפקדות - עשינו קפיצת מדרגה משמעותית ואני חושב שאנחנו מוכנים לכל תרחיש".טוען....