בית המשפט העליון
בית המשפט העליון צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בית המשפט העליון יקיים דיון נוסף בהרכב של תשעה שופטים בפסק דינו של בג"ץ מחודש נובמבר האחרון, בו נדחתה עתירה על פסיקת בית הדין הרבני הגדול בסוגיית שיתוף נכסים מלפני הנישואין.

הפסיקה, שעוררה ביקורת ציבורית רחבה, נסובה סביב סוגיית חלוקת הנכסים בין בני זוג שהתגרשו. מדובר היה בדירת מגורים שנבנתה בעסקת קומבינציה על מגרש שהיה בבעלותו של הבעל עוד לפני הנישואין, ואשר לא הושקעו בבנייתה כספים משותפים של בני הזוג.

האישה טענה כי היא זכאית לחלק מהדירה מתוקף כוונת השיתוף של הצדדים, ואילו הבעל טען כי מאחר שהתברר כי האישה בגדה בו לא קיימת כוונת שיתוף והדירה שייכת לו.

בתי הדין הרבניים קיבלו את עמדת הבעל וגם עתירתה של האישה שהוגשה לבג"ץ נדחתה ברוב דעותיהם של השופטים שטיין ומינץ נגד דעתו החולקת של השופט עמית.

שטיין ומינץ קבעו כי עצם הבגידה אמנם איננה עילה לשלול מהאישה את זכויותיה, אולם היא משפיעה על כוונתו של הבעל לשתף אותה בנכסיו. השופט עמית טען מנגד כי הפסיקה מנוגדת לכלל שלפיו בגידה איננה עילה לשלילת זכויותיו של בן זוג בהליך גירושין.

לבקשת הדיון הנוסף ביקשו להצטרף כידידי בית המשפט שורה של ארגונים ובהם נעמת, מבוי סתום, קולך ושדולת הנשים, אשר היו חלק מגל המחאה הציבורי נגד הפסיקה.