נתניהו: תהיה נציגות ישראלית בבחריין

ראש הממשלה בטקס האזכרה לחללי אלטלנה: "באור ובסתר אנחנו מקיימים מגעים עם מנהיגים רבים של העולם הערבי".

ניצן קידר - ערוץ 7 , ט"ו בסיון תשע"ט

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: קובי ריכטר/TPS

ראש הממשלה בנימין נתניהו, נשיא המדינה ראובן ריבלין, שרים, חברי כנסת ולוחמי מחתרות ותיקים השתתפו היום (שלישי) בטקס האזכרה השנתי לחללי האוניה אלטלנה שהתקיים בבית העלמין בנחלת יצחק.

האוניה אלטלנה, שהביאה נשק ארצה מטעם האצ"ל, הוטבעה בידי לוחמי הפלמ"ח בחודש יוני 1948 מול חופי תל אביב, בפקודתו של ראש הממשלה הראשון, דוד בן גוריון.

ראש הממשלה אמר בנאומו באזכרה, "כולנו מחויבים למנוע שפיכות דמים, כולנו מחויבים למנוע מלחמת אחים".

"חילוקי הדעות הם חלק בלתי נפרד של הדמוקרטיה. כל העת עלינו לזכור אמת אחת פשוטה: אחים אנחנו, עם אחד אנחנו. אין אחר", הוסיף נתניהו.

נתניהו התייחס לכינוס הכלכלי בבחריין ואמר, "באור ובסתר אנחנו מקיימים מגעים עם מנהיגים רבים של העולם הערבי ויש קשרים ענפים בין מדינת ישראל למדינות ערב, עם רוב המדינות הערביות. בקרוב מאוד יתקיים בבחריין כנס חשוב, שאנחנו מברכים עליו, של ניסיונה של ארה"ב להביא לעתיד טוב יותר, ולפתור בעיות של האזור. יהיו נוכחים בו כמובן ישראלים".

"בתחילת השבוע הבא, יתקיים בירושלים מפגש היסטורי חסר תקדים. מפגש של היועצים לביטחון לאומי של ארה"ב רוסיה וישראל. זוהי פסגה חשובה ביותר להבטחת היציבות במזרח התיכון בזמנים סוערים ורוגשים. יש דבר חשוב במפגש המשולש הזה, של שתי מעצמות העל במדינת ישראל, כדי להעיד אלף עדויות על מעמדה הבינלאומי של מדינת ישראל היום בין האומות", הוסיף וסיפר נתניהו.