"שטיינמץ קידש שם שמיים"

המופע 'האסק', מופע הזמר החסידי היוקרתי בעולם, יערוך בקרוב מופע לגברים בלבד בעקבות סירוב הזמר מוטי שטיינמץ להופיע בפני קהל מעורב

אבנר שאקי , ט"ו בסיון תשע"ט

בשורה מפתיעה בעולם המוזיקה החסידית. המופע 'האסק', המתקיים באולמות המפוארים ביותר בניו יורק כבר קרוב ל-30 שנה, ואשר נחשב ליוקרתי ביותר בעולם המוזיקה החסידית, יקיים השנה לראשונה מופע לגברים בלבד.

המופע, אשר נערך מדי שנה מול קהל מעורב באופן שאינו נוגד את ההלכה, ואשר אירח את גדולי הזמר החסידי - אברהם פריד, מרדכי בן דוד, ועוד, משנה הפעם כיוון ונערך בהפרדה מלאה.

"הפתעת הערב ב 'האסק' הקרוב תהיה הופעתו של מוטי שטיינמץ", אמר להידברות בכיר בתעשייה. "עד היום השתתפותו לא התאפשרה, משום שהוא סרב לקחת חלק במופע שאינו נפרד לחלוטין. למרות הפיתוי שבפרסום ובחשיפה עולמית, וכן שכר כספי לא מבוטל - שהם מנת חלקם של האומנים המופיעים על במה זו, הוא לא ויתר על דרכו ועקרונותיו, ולמעשה שטיינמץ קידש שם שמיים בהתנהלותו".

בנוסף לשטיינמץ, יופיעו במופע המדובר ליפא שמלצר, בערי וועבר, מקהלת שירה, ואמנים נוספים. מחירו של כרטיס למופע, אשר כל הכנסותיו מוקדשות מדי שנה לילדים בעלי צרכים מיוחדים, ינוע בין 400 ל-1,000 דולר. האירוע, כהרגלו, מעורר עניין רב בקרב חובבי המוזיקה החסידית, ואף זוכה לסיקור בעיתונות האמריקאית.

מופע 'האסק' 26:

מתוך אתר הידברות