רון קובי: דרעי לא יודע עם מי הוא הסתבך

רון קובי צפוי לשימוע אצל השר דרעי טרם פיטורים לאחר שתקציב העירייה לא עבר: "דרעי לא יודע עם מי הוא הסתבך. אהיה שר הפנים הבא".

שמעון כהן , ט"ז בסיון תשע"ט

רון קובי
רון קובי
Photo by David Cohen/Flash90

לאחר ששוב לא עבר תקציב עיריית טבריה צפוי ראש העירייה, רון קובי, להיות מוזמן לשימוע לפני פיטורין.

את השימוע ינהל שר הפנים, אריה דרעי, אותו תקף קובי במילים קשות מאז נבחר לתפקידו ואף עוד קודם לכן.

בראיון הבוקר (רביעי) לניב רסקין בערוץ 12 קובע קובי כי מי שעומד מאחורי אי העברת התקציב בעירייה הוא דרעי עצמו שלא יוכל לפטרו. "אריה דרעי לא יודע עם מי הוא הסתבך", אומר קובי ומוסיף: "אריה דרעי מסובך קשה מאוד עם תושבי מדינת טבריה החילוניים".

"חברי מועצת העיר הם בובות ומי שהצביע נגד התקציב לא היו חברי המועצה אלא דרעי, גפני והרבנים שלהם ושאר חברי הכנסת שהשפיעו עליהם", קובע קובי וכשנשאל אם נכון היה לפתוח בעבודה מעשית בעיריית טבריה ופחות לייצר סערות באולפנים דחה את הטענה. "הפכנו את העיר לפורחת ושוקקת בתוך שבעה חודשים. את המהפכה הזו והמלחמה בכפייה הימין החילוני יוביל מטבריה לכל הארץ".

"לא נכנעתי לחרדים כמו ראשי העיר האחרים שנכנעו לאריה דרעי. אצלי התחבורה נוסעת בשבת והמרכולים פתוחים בשבת", אמר קובי וקבע כי דרעי לא יוכל לפטרו. לטענתו, הנוהל הוא פיזור המועצה ולא פיטורי ראש העירייה.

באשר לתכניותיו העתידיות קבע כי המפלגה איתה הוא מתכוון להתמודד לכנסת הבאה תגרוף קולות מהליכוד, מליברמן, מגנץ וממפלגות נוספות והוא ימונה לשר הפנים הנגב והגליל הבא. "תושבי טבריה כולם איתי והם חזקים. הם מבינים שאריה דרעי ניסה להשתלט עליהם והוא לא יצליח".