המחבלים ביקשו, המיסוך הסלולרי הוסר

המחבלים בכלא רמון איימו בהשבתה מחודשת ובשב"ס הוחלט להסיר לפרק את המיסוך הסלולרי עליו הוחלט לפני חודשים אחדים.

ערוץ 7 , ט"ז בסיון תשע"ט

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: iStock

בסוף השבוע האחרון, בעקבות האיום של המחבלים הכלואים בכלא רמון בחידוש שביתת הרעב, הוחלט בשב"ס להסיר את החסמים הסלולריים. כך מדווח העיתון 'מעריב'.

סוגיית החסמים החלה במסגרת המאבק בהברחה המונית של טלפונים סלולריים לבתי הכלא הביטחוניים.

משהתברר לאסירים הביטחוניים שכתוצאה מהפעלת מערכת החסמים הסלולריים משתבשת פעולתם של מכשירים חשמליים שונים (בעיקר אוזניות בלוטות' אלחוטיות), בכירי המחבלים של חמאס שעצורים באגף הביטחוני בכלא רמון איימו בחידוש מהומות ובשביתות שונות.

בסופו של דבר הורדה מערכת החסמים, ובכך נפגעה באופן מעשי גם היכולת לחסום שיחות מהכלא באמצעות מכשירים ניידים שמוברחים בדרכים שונות.

גורמי ביטחון ביקרו את ההחלטה להסיר את מערכת החסמים הסלולריים בכלא רמון ואת התנהלות בכירי השב"ס אל מול האסירים: "פעם אחר פעם בשב"ס בוחרים לפתור בעיה מקומית מתוך חשש להתמודד עם אלימות ומהומות בבתי הכלא. בכל פעם שהם מפעילים כוח ולחץ, הם זוכים לוויתורים ומקבלים את רצונם, ומה שקורה בבתי הכלא מקרין גם על גזרות אחרות".

"מההבטחות על הקשחת תנאי האסירים הביטחוניים לאחר פרסום המלצות הועדה שלא בוצעו בשטח, ועד גמגום והססנות מול האסירים בכל הקשור להתקנת החסמים הסלולריים. לא באמת ברור מי באמת מנהל את הכלא, הנהגת האסירים או שירות בתי הסוהר", תוהה הגורם הביטחוני המצוטט 'במעריב'.

תגובת שב"ס: "התקנת החסמים במסגרת הפיילוט בבית הסוהר רמון מבוצעת ע״פ שיקולים מבצעיים בלבד ובלו״ז שקובע שב״ס. בדיוק כפי שהאגף בבית הסוהר רמון אוכלס בהחלטת שב״ס ובלו״ז שהוא קבע! עד לסיום הפיילוט צפויים עוד בדיקות טכניות שונות בהתאם לדרישות שב"ס".